banner101

STRATONEKEİA'NIN RUHU MÜCEVHER KOLEKSİYONUNA SIÇRADI

EPOS 7 Derneği’nin destek verdiği Stratonekeia Antik Kenti’nin kazılarından ilham alınarak tasarlanan seçkin parçalar, Hotel Les Ottomans Otel’de tanıtıldı.

STRATONEKEİA'NIN RUHU MÜCEVHER KOLEKSİYONUNA SIÇRADI

EPOS 7 Derneği’nin destek verdiği Stratonekeia Antik Kenti’nin kazılarından ilham alınarak tasarlanan seçkin parçalar, Hotel Les Ottomans Otel’de düzenlenen davetle tanıtıldı. Mimar tarafından tasarlanan koleksiyonda, Stratonekeia’nin güçlü kadın Tanrıçası Hekate ve antik figürler yer alıyor. 

STRATONEKEİA'NIN RUHU MÜCEVHER KOLEKSİYONUNA SIÇRADI  

Bir kadına armağan edilmek için kurulan ve adını kadından alan Stratonikeia Antik Kenti, Mimar’ın benzersiz tasarımlarını süslüyor. EPOS 7 Derneği’nin, UNESCO Dünya Kültür Mirası’nın bir parçası olarak tanıtımına destek verdiği Stratonikeia Antik Kenti’nin efsanelere konu olan üç başlı kadın Tanrıçası Hekate, dünya kadınlarına ilham oluyor. 

Stratonikeia’da yapılan kazılardan alınan ilhamla, üç başlı kadın Tanrıça Hekate’yi ve kentin dokusunu temsil eden figürlerler, Mimar koleksiyonunda yeniden hayat buluyor. Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak tasarlanan ve EPOS 7 Derneği’nin katkılarıyla Les Ottomans - Has Oda’da tanıtılan koleksiyonun özgün ve mistik parçaları, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 04:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87