banner101

NARKOTİK EĞİTİM TIR'I MARMARİS'TE

MARMARİS'te, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı Narkotik Eğitim TIR'ı geldi.

NARKOTİK EĞİTİM TIR'I MARMARİS'TE

Marmaris'te, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı Narkotik Eğitim TIR'ı geldi. Gençler ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği TIR'da narkotik polisleri eğitim verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında özellikle öğrenci ve gençler için hazırladığı 'Narkotik Eğitim TIR'ı' Marmaris'e geldi.

"POLİS AĞABEYLERİMİZE KAFAMIZA TAKILAN SORULARI SORDUK VE BİZ ÇOK İYİ AYDINLATTILAR"

Kent merkezindeki Kordon Caddesi'nde öğle saatlerinde yerini alan TIR içerisinde özel olarak oluşturulan 42 metrekarelik alanda bulunan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insana verdiği etkiler ayrıntılı şekilde gösterildi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Nartik Eğitim TIR'ında turistlere de İngilizce bilgilendirmede bulunuldu. Görevli narkotik polisleri uyuşturucuyla mücadele ve uyuşturucudan korunma yolları hakkında gelen ebeveynleri slayt göstererek bilgelendirdi ve uyardı. Ortaokul öğrencisi Melis Can, "Polis ağabeylerimize kafamıza takılan soruları sorduk ve bizleri çok iyi aydınlattılar. Bu TIR'ın özellikle turistik şehirlerde daha çok gelmesini istiyoruz" diye söyledi.

"UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMIN ZARARLARINI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nde görevli eğitmen polis memuru Yücel Salatan, "Bu TIR'ımız İstanbul'da öğrencilere bilgilendirmek için hazırlanmıştı. TIR'ın özelliklerini ve önemini öğrenen şehirlerden talep geldiğinde gidiyoruz. 14-25 yaş gençler için hazırlanmış TIR'ımız 3 yıldır yollarda. Uyuşturucu madde kullanmanın insan vücuduna verdiği zarar ve uyuşturucu maddeyi alıştırma yöntemleri ile ilgili 12 tane dokunmatik ekranda bilgilendirmeler bulunmakta. Uyuşturucu madde kullanımının sosyal boyutları, zararları, fizyolojik ve biyolojik zararlarını göstermeye çalışıyoruz" dedi.

Narkotik Eğitim TIR'ı yarın saat 17.00'ye kadar açık kalacak. Hafta başında ilçe protokolü, lise öğrencileri ve kamu kurum kuruluş daire müdürleri belirlenen saatte ziyaret ederek bilgilendirme yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87