banner101

"AB’nin Teknoloji Şirketlerine Cezalarından ABD de Yararlanabilir"

Trump, Avrupa Birliği (AB) yetkililerinin büyük teknoloji şirketlerine açacağı soruşturmalardan ABD’nin de yararlanabileceğini söyledi.

"AB’nin Teknoloji Şirketlerine Cezalarından ABD de Yararlanabilir"

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği (AB) yetkililerinin büyük teknoloji şirketlerine açacağı soruşturmalardan ABD’nin de yararlanabileceğini söyledi.

"AB'NİN TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNE CEZALARINDAN ABD DE YARARLANABİLİR"

Trump, CNBC’ye yaptığı açıklamada AB’nin inceleyeceği büyük teknoloji şirketlerinin “harika” olduklarını; ancak, söz konusu şirketler birleştiklerinde “bir şeyler döndüğünü” söyledi. “AB’nin yaptığını biz de yapmalıyız” diyen Trump, AB’li yetkililerin söz konusu soruşturmaları “kolay para” olarak gördüklerini ve “Apple’a 7 milyar dolarlık dava açarak para kazanabileceklerini düşündüklerini” söyledi.

AB’nin söz konusu kararı kapsamında Avrupa Komisyonu, Google’a 2017’den başlayan ve devam eden dönemde 9.5 milyar dolarlık antitröst cezası vermişti. ABD merkezli sosyal medya şirketi Facebook da AB’nin kişisel gizlilik kurallarını kapsayan Genel Veri Koruması Kanunu’nun (GDPR) geçen yıl uygulamaya girmesiyle çeşitli soruşturmalara maruz kalmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87