banner101

AVUSTRALYA, BİRLEŞİK KRALLIK İLE TİCARET ANLAŞMASI YAPMAK İSTİYOR

Birmingham, iki ülke arasındaki ticaretin sorunsuz sürebilmesi için, ticari görüşmelerin hızlandırılmasını istediklerini belirtti.

AVUSTRALYA, BİRLEŞİK KRALLIK İLE TİCARET ANLAŞMASI YAPMAK İSTİYOR

Avustralya Ticaret Bakanı Simon Birmingham, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız ayrılması (Brexit) durumunda, iki ülke arasındaki ticaretin sorunsuz sürebilmesi için, ticari görüşmelerin hızlandırılmasını istediklerini belirtti.

AVUSTRALYA BERIXIT ÖNCESİ BİRLEŞİK KRALLIK İLE TİCARET ANLAŞMASI YAPMAK İSTİYOR

Birmingham Financial Times’a yaptığı açıklama şu şekilde; “Eğer Birleşik Krallık’ın AB’den anlaşmasız ayrılması gibi bir durumla karşı karşıya kalırsak, Birleşik Krallık’ı bir anlaşmaya varmak için görüşmelere devam edilmesi konusunda teşvik ederdik” dedi ve yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılmasını desteklediğini söyledi..

Birleşik Krallık yönetiminin geçen hafta Brexit sonrası dönem için İsviçre ile imzaladığı ticaret anlaşması kapsamında Birleşik Krallık AB’den ayrıldıktan sonra iki ülke “önceliklilik koşullarında” ticaret yapmayı sürdürecek.

Gelişmeler kapsamında ABD Başkanı Donald Trump da, Brexit sonrasında ABD ve Birleşik Krallık arasındaki ticaretin “büyük ölçüde” artmasını beklediğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87