banner101

BAT Türkiye Tütün Sektöründe 2018’in İhracat Lideri Oldu

Gökhan Bilgiç: “BAT Türkiye olarak 2018 yılında ülkemizden 18 ülkeye toplam 197,3 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik" dedi.

BAT Türkiye Tütün Sektöründe 2018’in İhracat Lideri Oldu

British American Tobacco (BAT) Türkiye, 2018 yılında tütün ve tütün mamülleri sektöründe gerçekleştirdiği 197,3 milyon dolarlık ihracatla sektör lideri oldu. BAT Türkiye, başarılı ihracat performansıyla Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde sektöründe birinciliğe layık görüldü.

BRITISH AMERİCAN TOBACCO TÜRKİYE TÜTÜN SEKTÖRÜNDE 2018'İN İHRACAT LİDERİ 

British American Tobacco (BAT) Türkiye, 2018 yılında gerçekleştirdiği 197,3 milyon dolarlık ihracatla Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren şirket oldu. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Kaya Termal İzmir Otel’de gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde BAT Türkiye’ye ödülü TİM Başkanı İsmail Gülle ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi tarafından takdim edildi.

"BAT'NİN GLOBALDE 55 FABRİKASI ARASINDA 55 FABRİKASI ARASINDA BAT TÜRKİYE FABRİKASI OLDUKÇA STRATEJİK BİR ÖNEME SAHİP"

BAT Türkiye’nin bu önemli ödüle layık görülmesinden gurur duyduklarını belirten BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç, “BAT Türkiye olarak 2018 yılında ülkemizden 18 ülkeye toplam 197,3 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. BAT’nin globalde 55 fabrikası arasında BAT Türkiye fabrikası oldukça stratejik bir öneme sahip. İhracat üssü olarak konumlandırdığımız Türkiye’deki fabrikamız kapasitesiyle yeni pazarlara da hizmet edebilecek konumda. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz ihracatla hem yeni başarılara imza atmayı hem de ülkemizin ekonomi ve kalkınmasına sağladığımız katkıyı artırmayı hedefliyoruz. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından bu ödüle layık görülmenin haklı gururuyla bu liderlikte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87