Cem Hakko, yepyeni VAKKO dünyasını anlatıyor

Cem Hakko, "Türkiye’nin ilk lüks markası olarak, moda ve perakende sektöründe birçok ilke imza attık" dedi.

EKONOMİ 11.06.2020, 15:31 11.06.2020, 18:35
Cem Hakko, yepyeni VAKKO dünyasını anlatıyor

Haberleşmenin, toplantılar yapmanın ve dostlarla bir araya gelmenin son zamanlarda alıştığımız yeni şekliyle karşınızdayım. Umarım bu selamlamam sizi sağlık ve mutluluk içinde bulmuştur.

Türkiye’nin Moda Öyküsü olan Vakko, ‘’her ülkenin gurur duyduğu markaları vardır’’ sözüne daima layık olmaya çalışıyor. Kurucumuz Vitali Hakko önderliğinde Şen Şapka ile başlattığımız bu yolda, bugün 2400’e yakın çalışanımız ve birçok markamızla yurt içinde ve yurt dışında bu gururu saygıyla taşımaya ve yürümeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin ilk lüks markası olarak, moda ve perakende sektöründe birçok ilke imza attık. “Moda Vakko’dur” sloganıyla, modanın ve lüksün öncülüğünü yaptık; daima ruhu olan bir marka olduk. Marka değerlerimize sahip çıkmak, çok çalışmak ve her zaman yenilikçi yaklaşımların peşinde hareket etmekle bunları gerçekleştirebildik.

Kuruluşumuzdan bu yana faaliyet gösterdiğimiz moda endüstrisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu katkıyı sanat, spor, eğitim, doğa gibi alanlardaki projelerimizle hayata geçirdik ve devam ediyoruz.

Sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilincinin yanı sıra bir diğer önceliğimiz de bizim için çok değerli olan Vakko Dostları. Çünkü çok iyi biliyoruz ki bizi marka yapan müşterilerimizdir. Onlara daima konfor ve hayatın her alanını kapsayan ayrıcalıkları sunmak bizim için gerçek büyüme ve gelişimin göstergesidir.

Mağazalarımız, zengin koleksiyonlarımız, özgün hizmet anlayışımız ve bir diğer sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz moda okullarımızla bugün hayatın her alanında lüks deneyimini sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Grup markalarımızı geleceğe taşıdığımız başarılı dönüşüm planımızla, yaptığımız yatırımların olumlu sonuçlarını 2019 sonunda net satışlarımızı yüzde 42 oranında arttırarak verimli bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de lüks segmenti büyüttük. 2020’ye bu sebeple daha sağlam temellerle başladık.

Ardından Mart 2020’den bugüne önemli bir pandemi sürecinden geçtik ve artık kontrollü olarak normal hayata devam etmeye başladık.

Evet başlarda zordu ancak geçirdiğimiz bu dönemin hayatımızın dönüşüm sürecine girmesi için büyük bir fırsat olduğunun da farkına vardık.

Bu durumun içerisinden değişmeden çıkmak büyük bir sürpriz olur. Ve kimse tek başına değişmeyecek. Hayatımızı ve endüstrimizi hep beraber geliştirmeli, hayal etmeli ve tekrar tasarlamalıyız diye düşünüyoruz.

Bazıları kolay olacak, bazıları da zor olacak ama öyle ya da böyle olacak.

Yaptığımız işi daha önce yaptığımız şekilde nasıl yapmaya devam ederiz değil, şu an var olan farklı bir dünyada nasıl yapmalıyız demeliyiz. “Kaldığımız yerden devam ediyoruz” söylemine bu sebeple katılmıyorum. Farklılaşan dünyaya bundan sonra ne şekilde yenilik katıp, bu farklılığa ayak uyduracağımızı düşünmeliyiz. Hangi işi yaparsak yapalım önce dünyamızı, doğayı, tüm canlıların sağlığını ön planda tutarak gerçekleştirmeliyiz. Biz daha 1980-90’larda “Bu dünya yalnız bizim değildir.” dedik ve birçok sosyal sorumluluk çalışmasına imza attık. Alternatif sporları ülkemizde özendirerek beden ve akıl sağlığı için önemini yıllarca vurguladık. Vakkorama aracılığıyla yeni sporlarla tanıştırdık Vakko dostlarını. Durup tüm olan bitenlere şöyle bir baktığımda açıkçası Cem Hakko olarak çok iyimser hissediyorum kendimi. Gelecek her ne kadar belirsiz gibi dursa da görmeyi isteyene daima bir ışık var.

Bakın bu hafta başı itibariyle bambaşka bir dünyada dışarı çıktık. Nefes alışımızdan, iş yapışımıza kadar her şey tamamen farklı olacak. Bu bir fırsat.

Elbette bu dönemi tarih, kültür ve sanat alanında kaleme alınan eserlerde göreceğiz zaman içerisinde. Sinema salonlarında bugünleri konu edinen filmleri izleyeceğiz. Endüstriyel tasarım ve modaya da yansıyan temaları bulacağız.

Tüm bu toplumsal hikaye anlatıcılarından daha önce bireysel olarak hikayelerimizi anlatıyoruz. Tüm dünyanın erişebildiği, minik bir klavye hareketiyle dünyanın öbür ucundaki bir sosyal medya kullanıcısına bile ulaşabilecek hikayeler oluşturuyoruz. Kendi dünyalarımızda hikaye anlatıcısı olmamız ve bu hikayenin hızla milyonlara ulaşması gerçekten müthiş. Hepimiz her gün kendi hikayelerimizi yaratıyoruz ve bu dönemin nasıl bizi etkilediğini istediğimiz insanlarla paylaşıyoruz. Bizlerin anlattığı hikayeler de aslında tıpkı markalar gibi bizim de bireysel tarihimizde unutulmaz ve silinemez bir şekilde yerlerini alıyor.

Biz Vakko kuruluşları olarak bu dönemi yaşarken, kendilerini yeniden keşfeden, yaptıkları iş hakkında farklı düşünen, yeni bir şekilde nasıl fayda sağlayabilirim diye bakan, mesajımızı insanlara yeni ve farklı şekillerde nasıl aktaracağız diye düşünen bir ekip çalışması içerisindeydik. Bu her zaman için geçerli olmuştur. Çünkü biz konuştuklarımızın yaşayan, yaşadıklarımızı paylaşan bir markayız.

Ve şunu söyleyebilirim ki biz bunu şükür daima başarıyoruz.

Yaptığınız işler değişecek derken, şirketimizin içinde var olan işleri kendimizi yeniden keşfederek yapacağız ve işler de değişecek demek istiyoruz.

Sözün özü;

Hayatta başımıza gelen her şeye olumlu bakmayı seçip, bu bir fırsat dedik ve bu süreci hızla düşünüp, karar verip uygulamaya koyduğumuz yeniliklerle kapattık. Ve ortaya Vakko Live 7/24 çıktı.

Yıllarca hep öncü olmuş, yenilikleri Vakko Dostlarının hizmetine sunmuş, 82 yıllık geçmişini ve tecrübelerini gelecekle, yeniyle ve bilgiyle harmanlamış bir kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanı olarak size yine bir yeniliğimizi anlatmak istedim. Belki de bu derece kapsamlı bir çalışma Mağazacılık konusunda bir İLK.

Şimdiye kadar zaten birçok konuda hizmet kalitemizi en yüksek standartta sürdürüyorduk. Örneğin;

 • Mağazalarımızda yüz yüze iletişimle en yüksek alışveriş keyfini yaşatmak
 • Ev ve Ofislere Hizmet Servisi
 • Vakko Application.
 • Vakko Shop Online
 • Vakko Asistanım sistemleri gibi.

Yaptıklarımız hiçbir zaman bize yetmedi. Daha neler yapabiliriz diye hep çalıştık.

Veee

Vakko Live 7/24

VAKKO Live 7/24; hizmetin, zaman ve mekandan bağımsız olarak Vakko Dostları ne zaman ve nerede isterse orada sağlanacağını yansıtan yüksek seviyede bir anlayış.

Yepyeni bir Vakko dünyasının kapılarını aralayan bu anlayış, koskoca bir Vakko dünyası platformu.

La Maison Vakko (Vakko Moda Evi) konseptimizi hayata geçiriyoruz. Katlı mağazacılığın öncüsü olan Vakko yeni dünyada da hizmetlerini bu şekilde yapılandırıyor. Biraz hayal edecek olursak;

 1. Kata mağaza girişimize Private Shopping ‘i koyduk. Mağazalarımızda sizlere vereceğimiz servis.
 2. Kat Vakko Online Shop birazdan detaylarını ve yenilikleri anlatacağım.
 3. Kat Özel Günler için hazırladığımız yenilikler.
 4. Katımız Vakko Etkinlikler ve
 5. Katımız Vakko L’Atelier
 1. Private Shopping anlayışımızı yeniden tanımladık.

Daha yakın ve butik hizmet anlayışıyla servis kalitesini arttırdık.

Vakko mağazalarından tanıdığınız yüzle, WhatsApp hattının diğer ucunda sizinle kesintisiz iletişim halinde olacak …Yeni gelen ürünler, size özel ayrıcalıklar ve çok daha fazlası için bir mesaj kadar yakın olacağız.

Mağazalarımıza gelemeyecek durumda olduğunuzda, Private Shopper ekibimiz size bulunduğunuz yerde servis vermekten mutluluk duyacak.

Kişiye özel alışveriş deneyimi için dilediğiniz Vakko mağazasından randevu alınabilecek. Bundan böyle tek bir satış danışman tarafından size servis sunulacak. Mağazalarımızda gelen misafirlerimiz kadın, erkek, dekorasyon, home demeden her bölümde farklı bir servis elemanlarıyla değil, karşılandığı ilk andan, kapıdan uğurlanana kadar tek bir satış danışmanı tarafından hizmet görecek. Satış danışmanlarımız kendi alanından çıkan konularda da ilgili reyon personelinin desteğiyle servise devam edecek.

Belirtmiş olduğum hizmet aşamalarına uygun olarak mağazalarımızdaki servisimizi yeniden yapılandırdık.

 • Her bölümde mevcut mobil kasa ile fatura hazırlanacak, ödeme sırasında beklemeler ortadan kalkacak. Sadece nakit ödeme yapılması durumunda kasada ödeme alınacak.
 • Paketler de mevcut reyonlarda hazırlanabilecek.

Dostlarımız mağazalarımızdan aldıkları servis sonrasında Whatsapp üzerinden her zaman bizimle iletişime geçebilecekler

 • Daha önce servis aldığı stil danışmanına ulaşabilecekler.
 • Bu hat üzerinden resimler videolar paylaşabileceğiz.
 • Mağazalarımızda randevulu servis organizasyonu, ev ve ofis servisi sağlanabilecek.
 • Bu görüşmelerde dostlarımızın isteklerini karşılayabilmek için hizmetimiz bir mağazayla sınırlı kalmayıp ihtiyaç anında ilgili birimlere yönlendirilerek kısa sürede üstün hizmet anlayışımızla karşılanabilecek. Böylece servisi bir personelimiz değil tüm ekibimiz üstlenmiş olacak.
 1. YEPYENİ BİR VAKKO .COM

Vakko çatısı altındaki tüm ürün gruplarını bir arada bulacağınız yeni VAKKO.COM

Yeniliklerimiz ;

Private Shopping

Hakiki satış danışmanlarımız live size hizmet edecekler, ekibimiz belirli saatlerde sizlere en yakın yerlerde Vakko mağazalarında sizleri Online alışverişlerinizde bekliyor olacaklar ister mağazalarımızdan ister ev ve Ofislerinizde.

Özel Ürün Danışmanlığı

Özel istekleriniz ve ihtiyaçlarınız için Ürün yönetim ekiplerince belirlemiş olduğumuz alanında uzman personelimiz tarafından 10.00-18.00 saatleri arasında ürünler hakkında istekler sorularınız için özel ürün danışmanlığı servisi verilecek.

Her kategori için hizmet ekiplerimiz kuruldu.

 • Vakko Erkek
 • Vakko Kadın
 • Vakko Couture
 • Vakko Mare
 • Vakko Wedding
 • Vakko Home
 • Vakko Hediye Danışmanlığı
 • Vakko Kurumsal Satış olarak ayrı ayrı yapılandırdık.
 • Online Shop Sipariş Destek servisleri ise 7/24 Online Shop Siparişleinizle sizlere yardımcı olabilmek için Call center dostlarımızın hizmetinizde olacaklar.
 1. Özel Günler

Hayatın kutlamaya değer anları için Hediye Vakko’dur.

Vakko var olduğundan bu yana gurur duyduğumuz ve bizim için manevi önemi olan özel günlerde Vakko Dostları ile olabilmek fikri de bu yenilikçi anlayışımızla evrildi. Yakında gelecek Babalar günleri anneler sevgililer bayramlar doğum günleri kurumsal Hediye seçeneklerimizi hem mağazalarda hem de online’da sunacağız. Devamlı bu günlere özel hediyeler hazırlayacağız. Hediyeler, özel mesajlarıyla birlikte sahiplerine yine Vakko şıklığı ile ulaştırılacak.

 1. Vakko Etkinlikleri

Koleksiyon tanıtımları, Trunk Show, yeni Koleksiyonlar, gibi tüm sunumlar ve etkinlikler de Vakko Live 7/24 dünyasında yerini alacak, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hayata geçirilecek. Anlık izleme veya arzu ettiğiniz an bakma imkanı bulacaksınız.

Sezon boyunca Dostlarımızı dijital platformlarda bir araya geleceğimiz VAKKO etkinliklerine davet edeceğiz.

 1. Vakko L’Atelier

Vakko L’Atelier mutfağının kapıları da online veya özel hatlarımızı siparişleriniz için açtık.

Vakko L’atelier mutfağımız direkt evinizde. Bugüne kadar Bistrot, Patisserie ve Cafelerimizde sizi ağırladığımız tadlar anında evinizde veya ofisinizde.

 • Vakko Bistrot ve Vakkorama Cafe’nin sevilen menüleri, tatları, yemekleri; aynı zamanda Vakko Chocolate, Patisserie, Bistrot, Ice Cream ve Delight lezzetleri anında artık evinizde veya ofisinizde.
 • www.vakkolatelier.com adresiyle veya özel hatları ile aynı çatı altında buluşan tüm tatlar, bir tık kadar yakınınızda.

Ayrıca :

 • Deneyimli Vakko Espace ekibi de hazırladığı özel sofralar ile özel bir yemek deneyiminide evlere taşımaya başladı.

Bu yeni Vakko dünyasını sizlere anlatma fırsatını bana verdiğiniz ve video’ma zaman ayırdığınız için sonsuz teşekkürler.

Hepimiz için daha aydınlık; bugünkü değerlerimizi koruyarak geleceğe miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir dünya dilerim.

Yorumlar (0)
25°
açık
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:40
Güneş 05:36
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:44
Yatsı 22:30
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 32 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Aston Villa 35 30
19. Bournemouth 34 28
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Athletic Bilbao 36 51
8. Real Sociedad 35 51
9. Valencia 35 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@