banner101

EMEKLİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER

İkramiye; SGK'dan vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara da veriliyor.

EMEKLİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER

Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek haber. Emekliler kazançlı bir yaz geçirecek.
Temmuz ayı zam ayı olacak. Emeklinin yaz kazancı, yüzleri gülümsetti. Ocakta tüm emeklilere yapılan zammın, şubatta da ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olanlara yansıtılan seyyanen artışın ardından, kazanımlar devam edecek.
Bu yılın ilk bayram ikramiyesi mayısta ödenecek. Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran, arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor.
Bu nedenle emeklilere bayram ikramiyesinin Mayıs sonunda ödenmesi bekleniyor. Ödemeler büyük ihtimalle 27-31 Mayıs arasında yatırılacak.
Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da ikramiyeden yararlanacak. Kesin tarihi Sosyal Güvenlik Kurumu duyuracak.
TEMMUZDA YENİ MAAŞ
Tüm emeklilerin maaşına temmuzda ise zam yansıtılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ilk yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark verilecek.
Takvim’in haberine göre; Ağustos ise emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos'ta kutlanacak. İkramiyenin de bu tarihten önce 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor.
DUL VE YETİMLER DE ALACAK
Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödeniyor.
Dul ve yetim aylığı alanlara ölüm aylığı oranına, sürekli iş göremezlik geliri alanlara da sürekli iş göremezlik oranına göre ikramiye hesaplanıyor. 2 aylık birden alanlara ise oranı yüksek dosyaya göre ödeme yapıldığı öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87