banner101

FİTCH: "TÜRKİYE EKONOMİSİNDE RİSK GÖRÜYORUZ"

Mali politikaların sıkılaştığını belirten Fitch Ratings Direktörü Paul Gamble, büyümenin yavaşladığı ve işsizlliğin arttığı bir ortamda mali politika tarafında hala riskler olduğunu belirtti.

FİTCH: "TÜRKİYE EKONOMİSİNDE RİSK GÖRÜYORUZ"

Fitch Ratings Direktörü Paul Gamble Bloomberg HT'deki Piyasa Hattı programında Güzem Yılmaz'a konuk oldu.Türkiye'nin 'BB' olan kredi notunu ve 'negatif' görünümünü cuma günü yaptığı açıklamayla teyit eden Fitch Ratings, Merkez Bankası'nın enflasyonu sürdürürebilir şekilde aşağı çekmeye yetecek seviyede tutup tutmayacağının takip edildiğini belirterek, mali politikaların sıkılaştığı, büyümenin yavaşladığı ve işsizlliğin arttığı bir ortamda mali politika tarafında hâlâ riskler olduğunu belirtti.
Bloomberg HT'deki Piyasa Hattı programında Gizem Yılmaz'a konuk olan Fitch Ratings Direktörü Paul Gamble, "Türkiye çok büyük dış strese maruz kaldığı bir dönemden geçti. Bu risklere verilen politika tepkisi de önemliydi. 6 ay öncesinde faizlerin artırılmasıyla ilgili endişeler vardı. Şimdi Merkez Bankası faizleri, enflasyonu sürdürürebilir şekilde aşağı çekmeye yetecek seviyede tutacak mı, bu izleniyor" açıklamasını yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87