banner101

TEZMAKSAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Makine Sektörünün Lider Firması TEZMAKSAN “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü Özel Bir Eğitim Programıyla Kutladı.

TEZMAKSAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Tezmaksan Akademi, 6-8 Mart 2019 tarihleri arasında talaşlı imalat sektöründe çalışan kadın CNC operatörlerine üç günlük ücretsiz yoğun eğitim programı verdi. Türkiye’nin dört bir tarafından eğitime katılan kadın CNC operatörlerine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Tezmaksan Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu tarafından katılım belgesi verildi.

Makine sektörünün lider firması Tezmaksan’ın Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, “Kadın sanayici olur” Motto’sunu her zaman ilke edindiklerini vurgularken hem düzenlediği seminerler hem de maddi ve manevi anlamda verdiği desteklerle bunu ispatlayan Tezmaksan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de kadınların yanında olduğunu belirtti.

 "KADIN SANAYİSİ OLMAZ MI DEDİNİZ?"

Her fırsatta eğitime verdiği önemi vurgulayan Tezmaksan, “Kadın Sanayici Olmaz mı Dediniz?” adlı kitap ile de kadınlara verdiği desteği bir kez daha ortaya koyuyor. Kadınların sanayici olma serüvenini konu alan “Kadın Sanayici Olmaz mı Dediniz?” kitabına ilham veren; seminerlerle Anadolu’nun dört bir tarafına yayılan “Torna ile Şekillenen Hayatlar” kitabı olmuştu. Tezmaksan Müşteri İlişkileri Koordinatörü Yalçın Paslı’nın “Kadın Sanayici Olmaz mı Dediniz?” adlı kitabının yazılış hikayesi de bu açıdan çok anlamlı…

Tezmaksan’a, Anadolu’nun dört bir yanındaki seminerlerde, özellikle meslek liseli kız öğrencilerden şu soru gelmişti: “Kitapta (Torna ile Şekillenen Hayatlar adlı ilk kitapta) neden kadın sanayici yok?” Kız öğrencilere rol model oluşturacak güçlü kadın sanayici figürlerinin olmayışı büyük eksiklikti ve sayıları az olsa kadın sanayiciler, “Kadın Sanayici Olmaz mı Dediniz?” kitabına ilham verdi. Kitaptan elde edilecek gelirin Tezmaksan Akademi’deki öğrencilerin eğitimi için kullanılacak olması da ayrı bir sosyal sorumluluk başarısı oldu. Türkiye gördü ki kadın sanayiciler var ve onların başarıları da kız öğrenciler için en büyük örnek.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87