banner101

TİMUR'DAN 'EMLAK KATILIM BANKASI' AÇIKLAMASI

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur: "Emlak Katılım Bankası, deprem tehlikesine karşı riskli binaların güçlendirilmesini hızlandıracak"dedi.

TİMUR'DAN 'EMLAK KATILIM BANKASI' AÇIKLAMASI

18 yıl aradan sonra Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın faaliyet izni alması sadece sektörümüz için değil, ülkemiz için de önem teşkil ediyor. Öncelikle deprem tehlikesine karşı riskli yapıların güçlendirilmesi, ada ve mahalle bazında kentsel alanların dönüştürülmesi için yerel yönetimlere yönelik projelerin finasmanına yeni yöntemler üreteceğini umuyoruz.

"EMLAK KATILIM BANKASI, DEPREM TEHLİKESİNE KARŞI RİSKLİ BİNALARIN GÜÇLENDİRİLMESİNİ HIZLANDIRACAK"

Ülkemizde Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum’un da vurguladığı üzere yılda 300 bin konutun dönüşmesi hedefleniyor. Burada hem konut geliştiricilerin hem de tüketicilerin finansmana ulaşımının kolaylaşması, finansmanın çeşitlenmesi işlerin daha da hızlı yürütülmesi adına önemli.

Yeni kurulan bankanın özellikle gayrimenkul sektörüne her türlü nakdi ve gayrinakdi finansman sağlayabilecek yeterlilikte olması, Hazine Müsteşarlığı ve/veya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve kuruluş birlikleri nezdinde oluşturulan bir sözleşme kapsamında piyasa yapıcılığı üstlenebiliyor olması kıymetli. Bu, sektörde yeterlilik sahibi markaların ayrışmasını, sektörün daha da güçlü hale getirilmesini sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87