Engellilerin sesi, görmeyen gözleri biz olalım!

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak ilan edildi.

Yaşadığımız hayatta hepimiz birer engelli adayıyız.İşte bu yüzdendir ki sosyal yaşamımızda onlara ve ailelerine daha çok destek vermeli ve yardımcı olmalıyız.Bu bizim insanlık görevimizdir. Onların sorunlarına elimizden geldiğince destek olmalı ve çözümler üretmeliyiz.

Engel doğuştan olabileceği gibi sonradan kaza gibi durumlarda da oluşabiliyor.Günümüzde dünyada bir milyardan fazla engelli bulunmakta. Engelli olan insanlara bir engel de aslında yine ne yazık ki bizler oluyoruz.Onlara ait asansörleri ,park yerlerini vs kullanarak. Öncelik onların unutmayalım lütfen .Çünkü engellilere gösterdiğimiz saygı, onlara gerçekten yaşam sevinci verecektir.

Buarada engelli sivil kuruluşları tarafından gelen talepler doğrultusunda engelli memur istihdamına yönelik önemli projeler geliştirilmekte.

Gözlerini kapattığında sen kör birini sadece anlamaya çalışırsın ama anlayamazsın işte! Ya da gözleriyle çok şey anlatmaya çalışan biri içinden kimbilir neler haykırıyordur dünyaya ! Ama sesi çıkmıyor işte ..Onların sesi biz olalım görmeyen gözleri biz olalım .Bir dakika durun ve düşünün. Acıma duygusu ile değil tamamen vicdanınızla. Biz engelliler gününü kutlamıyoruz.Bugün ve diğer günler herzaman onların yanında olduk ve olacağız.Buradaki asıl amaç 'farkındalık yaratmak'. Sevgi paylaştıkça güzeldir. Sevgiler 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emiş
Emiş - 7 gün Önce

Harika bir yazı olmuş

Özge Demir
Özge Demir - 6 gün Önce

Çok sığ bir yazı olmuş

seyda
seyda - 6 gün Önce

O kdr guzel yazmissinz ki inanin gozlerim doldu