Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Kolay Pazarlama Kişisel Sosyal Medya Yönetimi
Kolay Pazarlama Kişisel Sosyal Medya Yönetimi
Sektör Web Tasarım
İl / İlçe İstanbul / Şişli
Web Sitesi https://kolaypazarlama.net/
Telefon 05325148325

İnsanoğlu öz itibariyle; düşünen, sorgulayan, öğrenen, yorumlayan, değer katan, karşılıklı etkileşim içine olan sosyal bir varlıktır. Sosyal bir varlıktır, çünkü tek başına bir kimlik ve varlık ifade etmez, edemez. En basit anlamda; doğa karşısında bile bir başına çaresiz ve yeterizdir. Ancak sosyalleşerek, bir arada yaşayarak gelişimine devam edebilir. Bu sadece gelişim ve hayatta kalmak için değil, duygusal açıdan da bir ihtiyaçtır.
Zaten en baştan alındığında insan sosyal bir ortam içinde dünyaya gelir. İlk sosyal çevresi olan aileye zamanla; akrabalar, okul arkadaşları, iş arkadaşları gibi yeni gruplar eklenir. Bu süreç aslında doğal bir kişisel gelişim dönemidir ve hayatın sonuna kadar da devam eder.
Kişisel gelişim, günümüz koşullarına çok fazla uyaranla karşılaşan birey için daha farklı bir anlam ifade etmektedir.
Hayat akışı ve yaşam mücadelesinde hepimizi zorlayan durumlar karşımıza çıkabilir. Eğer bunlar kişisel çabalarımızla alt etmemiz gereken sorunlarsa ya da daha sorunlar karımıza çıkmadan kendi donanımımızı artırmak istiyorsak; ihtiyaç duyulan alanlarda kişisel gelişim için çaba göstermek gerekecektir. Bu sorunlar arasında sosyal hayatla ilgili problemler de bulunabilir.
Kişisel Gelişimin Sosyal Hayata Olan Olumlu Etkileri:
Sağlıklı iletişim becerisi kazanmak; dinleme, anlama, doğru yorumlama ve kendini ifade ile sosyal hayattaki sorunlar en aza indirgenebilir. Sosyal hayatı sağlıklı kılan en önemli şeyin doğru iletişim olduğu unutulmamalıdır.
Empati; yani kişinin kendisini karşısındakinin yerine de koyabilmesi yeteneğidir: Bu yeteneğin arttırılması kişiye daha esnek düşünme imkanı sunacaktır.
Tatmin Edici Bir Sosyal Hayat İçin Bireyler Neler Yapabilir;
Her şeyin kendimizden başladığı fikri göz önünde bulundurularak, sosyal hayatta nerelerde ve hangi durumlarda zorlanıldığının tespitinin yapılması çözüme giden yolda ilk adım olacaktır.
Kimsenin mükemmel olmadığını, bunun sosyal ortam paylaşılan kişiler için de geçerli olduğunu hatırlamak; sosyal hayat içinde daha rahat ve olduğumuz gibi davranmayı kolaylaştırabilir.
Sosyal ortamda kendini ifade konusunda sorun varsa; kitap okumak, kelime haznesini genişletmek doğru zamanda doğru kelimelerle konuşmayı kolaylaştıracak en pratik yol olabilir. Ya da bu konularla ilgili kişisel gelişim kurs ya da seminerlerine katılım yapılabilir.
Karşılaşılan sorunların altında eğer psikolojik sebepler varsa, bunların tespit edilip giderilmesi için uzman yardımına başvurulabilir.

Adres: Rumeli Cad. Şafak Sk. Aydın İş Merkezi No:48 D:28 Nişantaşı Şişli / İSTANBUL

Bunlara Göz Atabilirsiniz

No Nome Parfümeri No Nome Parfümeri

Güzellik & Kişisel Bakım / İstanbul

Kaya Lazer Epilasyon Kaya Lazer Epilasyon

Güzellik & Kişisel Bakım / Türkiye dışı

Fatih Emlak Fatih Emlak

Gayrimenkul / İstanbul

Haber Red Haber Red

Bilişim & Sosyal Medya / Çanakkale

Hazır Usta Hazır Usta

Bilişim & Sosyal Medya / İçel

Avukat Ferhat Kule Avukat Ferhat Kule

Hukuk Danışmanlığı / İstanbul

Gelişmelerden Haberdar Olun

@