banner101

AVRUPA BAKANI JEAN ASSELBORN TÜRKİYE'YE GELİYOR

LÜKSEMBURG Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, Suriyeli mültecilerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere, 14-15 Ocak tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek.

AVRUPA BAKANI JEAN ASSELBORN TÜRKİYE'YE GELİYOR

Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, Suriyeli mültecilerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere, 14-15 Ocak tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek.

ASSELBORN, BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE TÜRKİYE GELİYOR

Dışişleri Bakanlığı, Jean Asselborn'nun Türkiye ziyaretiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye'ye geleceği bildirildi. 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek resmi ziyarette Asselborn'nun, geçici koruma altında bulunan Suriyelilere yönelik Gaziantep ile Kilis'te çeşitli projeleri inceleyeceği, yerel yöneticilerle de bir araya geleceği kaydedildi.

Açıklamada, 2 bakan arasında gerçekleşecek görüşmeyle ilgili ise "Türkiye-Lüksemburg ikili ilişkilerinin yanı sıra, Avrupa Birliği’ne ve üyelik sürecimize ilişkin konular ile güncel bölgesel ve uluslararası meselelerde görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87