banner101

BRUNSON'UN EŞİ, DİRİLİŞ KİLİSESİ'NDE PAZAR AYİNİNE KATILDI

Ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, Alsancak semtindeki Diriliş Kilisesi'ne gelerek, pazar ayinine katıldı.

BRUNSON'UN EŞİ, DİRİLİŞ KİLİSESİ'NDE PAZAR AYİNİNE KATILDI

İzmir'in Konak ilçesinde, ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, Alsancak semtindeki Diriliş Kilisesi'ne gelerek, pazar ayinine katıldı.

Terör örgütleri PKK ile FETÖ/PDY adına suç işlemek ve devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etmek suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden tahliye edilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, pazar ayinine katılmak için Alsancak semti Bornova Sokağı'ndaki Diriliş Kilises'ne geldi. Norine Brunson, kiliseye daha önce yürüyerek gelirken, bu kez yaklaşık 1 kilometreyi taksiyle geldi.

SİVİL POLİSLER GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Taksiden inen Brunson, hızlı adımlarla kiliseye girdi. Sivil polisler, her pazar olduğu gibi kilisenin çevresinde güvenlik önlemi aldı.
Kilisenin giriş kapısının üst bölümünde asılı olan Türk bayrağının ise yerinde durduğu görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87