banner101

BU MARKETTE HER ŞEY ÜCRETSİZ!

“Yoksullukla Mücadele Günü” olan 17 Ekim 2015 tarihinde açılan Halk Markete, kurulduğu günden bugüne kadar 2 bin 291 hane başvurdu.

BU MARKETTE HER ŞEY ÜCRETSİZ!

Odunpazarı'nda ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine vatandaşların ihtiyaç duydukları ürünleri kendileri seçebilmesine olanak sağlayan “Halk market” çalışmalarını sürdürüyor.
Market formatında olan Halk Market, belediyeye bağış olarak verilen gıda, temizlik ve giyim maddelerini niteliklerine uygun koşullarda depoluyor. Halk Kart sahibi ihtiyaç sahipleri de Halk Market’e giderek ücretsiz olarak ihtiyaçlarını karşılıyor.
Yapılan değerlendirme ve tespit çalışmalarının ardından bin 26 hane her ay düzenli olarak Halk Market’ten yararlanıyor. Yapılan bu yardımların yüzde 40’nı bağışlar oluşturuyor. Halk Markette 120 farklı kalemde gıda ürünü, 40 farklı kalemde ise temizlik ürünü bulunuyor. Halk Marketten bu güne kadar 7 bin 700 parça kıyafet yardımı yapıldı. Yardımı yapılan bu kıyafetlerin yüzde 100’ünü ise halk markete yapılan bağışlar olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87