banner101

CRISTIANO RONALDO, JUVENTUS'U 8'E KATLADI

KPMG Football Benchmark ekibi dünyanın en başarılı futbolcuları ve futbol takımlarının sosyal medyadaki 'başarılarını' inceledi.

CRISTIANO RONALDO, JUVENTUS'U 8'E KATLADI

KPMG Football Benchmark ekibi dünyanın en başarılı futbolcuları ve futbol takımlarının sosyal medyadaki 'başarılarını' inceledi. Araştırmaya göre; dünyanın en iyi futbolcularından olan Cristiano Ronaldo, sosyal medyada 229 milyonu bulan takipçi sayısıyla bu alanda, kariyerini sürdürdüğü Juventus'u 8'e katladı.

KPMG Football Benchmark ekibinin, Avrupa'nın önemli futbolcularının ve kulüp takımlarının sosyal medyadaki takipçi sayısının incelediği araştırması, dünyanın en başarılı futbolcularından Cristiano Ronaldo'nun rakiplerine ve takımlara bu alanda da çalım attığını ortaya koydu.

İKİNCİ SIRADA NEYMAR 

Araştırmaya göre; Twitter'da 76 milyon, Instagram'da ise 153 milyon takipçisi olan ünlü futbolcuya kulüplerden ve diğer futbolculardan yaklaşan olmadı. Ronaldo’nun ardından 2'inci sırayı, toplam 152 milyon takipçi sayısıyla Neymar izlerken, Twitter hesabı bulunmayan Messi Instagram'daki 107 milyon takipçisiyle üçüncü sırada yer aldı.

Takımlar arasında, toplam takipçi sayısında birinciliği 99 milyon takipçiyle Ronaldo'nun eski takımı Real Madrid kazandı. Listede Real Madrid'in ardından, 94 milyon takipçisiyle ezeli rakibi Barcelona geliyor. Ronaldo'nun şu an top koşturduğu Juventus'un ise Twitter ve Instagram’da 27 milyon takipçisi bulunuyor. Bu sonuçlarla Ronaldo, takımı Juventus'u sosyal medyada 8'e katlıyor.

KPMG Türkiye Spor Sektör Lideri Hakan Uçak, ''Hem futbol kulüplerinin hem de futbolcuların yaşadığı rekabet sadece saha içerisinde kalmıyor. Sosyal medyada da müthiş bir rekabet söz konusu. Futbolcu ve kulüplerin sosyal medyadaki takipçi sayısının artması kulüplerin ve sporcuların marka değerlerine olumlu katkı sağlıyor'' diye söyledi.

TÜRKİYE'DEN İKİ KULÜP GİRDİ

Listenin Twitter ayağında Türkiye'den de Galatasaray ve Fenerbahçe yer aldı. 8 milyon takipçili Galatasaray'ın Twitter'daki en popüler ismi, 2 milyon takipçisi bulunan Fernando Muslera oldu. 6 milyon takipçisi bulunan Fenerbahçe'nin ise Twitter'da en fazla takip edilen oyuncusu 1 milyon takipçili İslam Slimani oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87