Son Dakika

Kasapoğlu: "Spekülasyonlara inat, zafer de bizim tarih de bizim"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Kasapoğlu, Balıkesir'in merkez Altıeylül ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi temel atma törenine katıldı.

GENEL 31.08.2020, 19:25
Kasapoğlu: "Spekülasyonlara inat, zafer de bizim tarih de bizim"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Kutlamaların iptal edildiği yaygaralarına, bu anlamdaki spekülasyonlara inat, 'zafer de bizim tarih de bizim dedik' ve bunu demeye ve bunun için yaşamaya da devam edeceğiz. Birileri konuşacaklar, her zaman olduğu gibi engeller çıkaracaklar, spekülasyonlar yapacaklar, nifak tohumları ekmeye çalışacaklar. Ama biz onlara inat bu ülke için, bu ülkenin aziz evlatları için, kadınları, erkekleri, gençleri için üreteceğiz, taş üstüne taş koyacağız" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Balıkesir'in merkez Altıeylül ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi temel atma törenine katıldı. Törene, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi'ni yapacak olan Altıeylül Belediye Başkanı AK Parti'li Hasan Avcı, daha güzel, daha ferah, daha yaşanabilir ve vatandaşların içinde yaşamaktan mutlu olduğu bir Altıeylül oluşturmak için ekip olarak gece ve gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Avcı, "Şu an inşası devam eden alan daha önceden ticaret artı konut alanı olarak Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz tarafından satışa sunulmuş, milletvekillerimizin desteği ile Çevre Şehircilik Bakanlığı'mızdan talep ederek, Altıeylül Belediyesi'ne tahsisi yapılmış bir alan. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ertesi gününde yoğun programına rağmen bizi yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanımızın bize bu konudaki ciddi destek ve teşvikleriyle bugün inşasına başladık ve inşallah bittiğinde sadece Altıeylül için merkez bir alan değil, şehrimizin merkezi için bir cazibe alanı hale gelecek çok güzel bir yatırıma da inşallah şehrimize kazandırmış olacağız" dedi

Ardından konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise "Sizin Bakanlığınız icracı bakanlık. Bizim bu tanımladığımız sosyal kültürel ve katılımcı belediyeciliğin her alanında siz varsınız. 6 buçuk yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Her yerde sizin emeğiniz var. Bakan olmadan önce de, bakan olduktan sonra da. Bu hizmetlerinizin devamını bekliyoruz" dedi.

'ATATÜRKÇÜLÜK, YÜRÜYÜŞ YAPMAKLA OLMAZ'

Kürsüye çıkan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ise muhalefeti eleştirdi. Çelik, "Yollarda yürümek, korna çalmak işin basit kısmı. Neydi sözümüz, vatanını en çok seven, işini en iyi yapar" dedi. Balıkesir'in nüfus olarak 4’'ncü sıradan adım adım gerileyerek 17'nci sıraya geldiğini hatırlatan Çelik, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sürekli göç vermiş dışarıya. İş alanlarının olmayışı, yaşam alanlarının kısıtlı oluşu, bu duruma getirmiş. Bizim misyonumuz, bu şehri plakasında olduğu gibi tekrar 10 numara şehir yapmak. Buradaki insanlar, Balıkesirliler bunu fazlasıyla hak ediyor. Esas yoğunlaşmamız gereken bu. Yani sayın bakanlarımızdan, bürokratlardan, milletvekillerinden, belediye başkanlarından istenmesi gereken bu. Şehre şu hizmeti yaptınız mı, bu hizmeti yaptınız mı ama hala başka şeylerin peşinde öküz altında buzağı arayarak bu memlekete hiçbir faydası olmayan insanlar ortalıkta konuşuyor. Biz bunlara inat çalışacağız. Bizim ne geçmişimizle, ne tarihimizle ne de Cumhuriyetimiz ve değerleriyle, Kemal Atatürk ile önderimizle hiçbir sorunumuz yok. Onun adını vermekten gurur duyuyoruz. Bunu da burada belirtmek istiyorum özellikle. Atatürkçülük veya bu memlekete hizmet, öyle yürüyüş yaparak olmaz arkadaşlar. İşinizi yapacaksınız, bu şehre, bu insanlara katkıda bulunacaksınız. En güzel hizmet budur. Tabi Sayın Bakanımızın bu şehre çok güzel dokunuşları oldu. Çok güzel emekler var. Çok teşekkür ediyoruz. Seçim zamanı geldiğinde sözler vermişti. Bu sözlerden biri de işte bu gördüğünüz eserdi. İnşallah bittiğinde de Sayın Bakanımızı tekrar buraya bekliyoruz. Her zaman bekliyoruz, kendi eserinin kurdelesini kesmek de nasip olur diye ümit ediyorum."

VALİ ŞILDAK’TAN, BAKAN KASAPOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ise, "Her şeyden önce dünden itibaren gerçekleştirdiğimiz toplantılar, ilçelerimizin ihtiyaçları, gerek belediyelerimiz eliyle, gerekse il müdürlüğümüz, ilçe müdürlüklerimiz eliyle bakanlığımız teşkilatının bütün imkânlarını yerimize seferber ediyorsunuz. Burada bugün taçlandıran bir tesisin de hep birlikte temel atılma törenini gerçekleştirmiş olacağız. Kompleksin Altıeylül ilçemize, Balıkesir’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

BAKAN KASAPOĞLU: BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI TOPRAKLARDAYIZ

Daha sonra konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bugün Balıkesir'deyiz. Kuva-yi Milliye ruhunun, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı topraklardayız. Bu anlamlı günlerde zaferler ayında, Balıkesir’imizin değerli insanıyla, tabiatıyla bir arada olmak ve güzel hayırlı vesileler dolayısıyla bir araya gelmez, hakikaten bir heyecan bir onur, bir mutluluk. Bizi bir araya getiren Rabbime hamd ediyorum, hoş geldiniz sefalar getirdiniz" dedi.

'SPEKÜLASYONLARA İNAT, ZAFER DE BİZİM TARİH DE BİZİM'

Pazartesi itibarıyla Zafer Haftası olduğunu ve bu çerçevede pek çok anlamlı etkinlik gerçekleştiğini belirten Bakan Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Malazgirt'te Sultan Alparslan askerlerine yad ettik. Yine dün Ankara’mızda 81 ilimizde ve bakanlık olarak Zafertepe'de, Dumlupınar’daydık. Kutlamaların iptal edildiği yaygaralarına bu anlamdaki spekülasyonlara inat, zafer de bizim tarih de bizim dedik ve bunu demeye ve bunun için yaşamaya da devam edeceğiz. Birileri konuşacaklar, her zaman olduğu gibi engeller çıkaracaklar, spekülasyonlar yapacaklar, nifak tohumları ekmeye çalışacaklar. Ama biz onlara inat bu ülke için, bu ülkenin aziz evlatları için kadınları, erkekleri, gençleri için üreteceğiz, taş üstüne taş koyacağız. Alın teri dökeceğiz, birbirimizi daha çık seveceğiz ve kardeş olarak, bir olarak, beraber olarak yarınlara yürüyeceğiz inşallah. Bizim siyasetimiz eser siyaseti, hizmet siyaseti. İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olanıdır anlayışıyla 2 günü eşit olan ziyandadır anlayışıyla üretme siyaseti. O yüzden bu eserler, bu açılışlar, bu temel atma törenleri bizim siyasetimizin önemli sembolleri. Ben bu vesileyle Altıeylül Belediye Başkanımıza, değerli ekibine tebriklerini teşekkürlerimi iletiyorum. Bu anlamlı çalışmanın ve temelimizin hayırlar getirmesini ve hayırla hızlı bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum." 

'BU ÜLKENİN HİÇBİR İNSANINA HİÇBİR FARK GÖZETMEKSİZİN HİZMET VERECEĞİZ'

Kentin her bir noktasında neler yapılabileceğini düşünüp üretmek için çaba içinde olduklarını vurgulayan Kasapoğlu, "Balıkesir'in ilçeleri için, her bir noktası için ne yapabiliriz, neler üretebiliriz, Balıkesir’i gençliğiyle, spor altyapısıyla yarınlara nasıl daha güçlü taşırız, hep bunun gayreti, bunun çabası, bunun inancı içerisindeyiz. Bu kadar su imkanı, bu kadar altyapının olduğu bir ülkede yüzme de hem branş olarak hem halkımızın yüzmeye olan gelişimi açısından çok daha ilerde olmamız lazım. İşte bu bilinçle hem Büyükşehir Belediyemiz de, hem ilçelerimizde ciddi bir çalışmayı, ciddi bir seferberliği Balıkesir’den başlatıyoruz. Geçtiğimiz seçim döneminde verdiğimiz sözleri hamdolsun bir bir yerine yerin getiriyoruz, getireceğiz. Bugünkü temel atmamız diğer ilçelerimizde hiçbir ayrım gözetmeksizin, hiçbir ayrım yok, biz eser siyasetinin temsilcileriyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak İstanbul'da yapmış olduğu hizmet meşalesini, inşallah hep birlikte daha yukarılara taşıyacağız. Bizim amacımız bu, bizim felsefe biz. Bu ülkenin hiçbir insanını, hiçbir ayrım gözetmeksizin, hiçbir kimlik farkı gözetmeksizin hizmet edeceğiz. İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye’si, gençleriyle yarınların Türkiye'si kadınlarıyla çok daha güçlü olacak" diye konuştu.

'ÇITAMIZ HEP DAHA İLERİ, FELSEFEMİZ DURMAK YOK YOLA DEVAM'

Çocuklar için daima çalışacaklarını ve Türkiye'deki çocuklara, gençlere daima güvendiklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu şunları söyledi:

"O yüzden bu tesis, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi, içinde bulunduğu Millet Kıraathanesiyle zihinlere hitap edecek. Kafeteryalarıyla sosyalleşme açısından önemli bir durumda olacak ve bununla birlikte pek çok branşa hizmet verecek tesisleriyle, bu ülkenin çocuklarının bir tanesinin dahi heba olmasına gördüğümüz razı olmaz, o yüzden her birinin yeteneğine göre, her birinin tercihine göre her türlü hizmeti buralarda soracağız O yüzden bu tesisler, bizler için çok önemli bir sembolü ifade ediyor. Çünkü bizler hem yüzmede, hem diğer branşlarda çok büyük bir iddianın sahipleriyiz. Bu ülkenin çocuklarına, bu ülkenin gençlerine güveniyoruz. Ve inanıyoruz ki spordaki iddiamızı, inşallah çok daha yukarılara taşımayı iddiamızı, yarınların ulusal anlamda, uluslararası anlamda şampiyonları çıkarma iddiamızı, gerçek bir şekilde ortaya koymakta çok büyük mesafeler kat ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporu, sporcuyu önceleyen, gençlere değer veren anlayışıyla gençlik merkezlerimizde hakikaten önemli mesafeler kat ettik. İfade ettiğimiz gibi iki günü eşit olan ziyandadır. O yüzden çıtamız hep daha ileri, felsefemiz, durmak yok yola devam. Yürüyeceğiz, bir ve beraber olarak yürüyeceğiz. Omuz omuza yürüyeceğiz, sırt sırta yürüyeceğiz. El ele vererek yürüyeceğiz. Ve bu şanlı milletin geleceğe olan yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak ve bu şanlı bayrak ilelebet, payidar olacak inşallah."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, daha sonra Balıkesir İsmail Akçay Parkı Portatif Yüzme Havuzu ziyaret etti. Sonrasında ise Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı Açılış törenine katıldı.

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@