banner101

Kristal Kule “Yeni Bir Başlangıç” İçin Tüm Işıklarını Bir Saat Kapatacak

Dünya Saati kampanyasına destek olmak için Kristal Kule’nin tüm ışıklarını 6 Nisan saat 20.30’da bir saatliğine kapatıyor.

Kristal Kule “Yeni Bir Başlangıç” İçin Tüm Işıklarını Bir Saat Kapatacak

QNB Finansbank, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Dünya Saati kampanyasına destek olmak için Kristal Kule’nin tüm ışıklarını 6 Nisan saat 20.30’da bir saatliğine kapatıyor. 2019 teması, “Doğa ve İnsan için Yeni Bir Başlangıç” olarak belirlenen etkinlik kapsamında WWF, doğadaki kayba dikkat çekmeyi ve insan-doğa ilişkisine yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor.

KRİSTAL KULE "YENİ BİR BAŞLANGIÇ" İÇİN TÜM IŞIKLARINI BİR SAAT KAPATACAK 

Türkiye'de WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) öncülüğündeki Dünya Saati 2019 etkinliği bu yıl 6 Nisan Cumartesi günü, 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. WWF’nin 2007 yılında başlattığı dünyanın en büyük çevre hareketlerinden biri sayılan Dünya Saati etkinliği kapsamında geçtiğimiz yıl 135 ülke,3 binden fazla kurum ışıklarını söndürdü ve yedi kıtadan 2 milyar insan, organizasyon ve iş yeri iklim değişikliğine dikkat çekmek için harekete geçti.

Dünya çapında milyarlarca insan, anıt ve kurumun, bir saatini, ışıklarını söndürmek, etkinliklere ev sahipliği yapmak, doğadaki kayba dikkat çekmeye ve iklim değişikliği için sesini yükseltmeye ayırdığı bu güne, QNB Finansbank da aralarında Kristal Kule’nin de olduğu 10 binasında aydınlatmaları bir saatliğine kapatarak destek olacak ve “Dünyayı Birlikte Korumak Mümkün” diyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87