banner101

PUTİN, HALK FESTİVALİNDE TOP ATEŞLEDİ

Putin, St. Petersburg ziyareti sırasında Peter ve Paul kalesinde düzenlenen halk festivalinde harp okulu öğrencilerinin isteğini kırmayarak top ateşledi.

PUTİN, HALK FESTİVALİNDE TOP ATEŞLEDİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg ziyareti sırasında Peter ve Paul kalesinde düzenlenen halk festivalinde harp okulu öğrencilerinin isteğini kırmayarak top ateşledi.

PUTİN, HARP OKULU ÖĞRENCİLERİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE TOP ATEŞLEDİ

Geleneksel olarak festival şerefine atılacak topu ateşlemesini isteyen harp okulu öğrencilerinin ricasını geri çevirmeyen Putin, Rusya’nın önemli isimlerinden Vladimir Bendet’in doğum günü olması sebebiyle, topu Bendet ile beraber ateşledi.

PUTİN, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Ardından Bendet’in doğum gününü kutlayıp ona bir hediye veren Putin, Suvorov Harp Okulu öğrencileriyle kısaca sohbet etti. Daha sonra dünyaca ünlü buz sergisine katılan Putin sergiyi gezdiği sırada kendisine yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler ile fotoğraf çektirdi. Daha sonra Putin, tüm kıtalardan temsili olarak birçok yapı ve sembolün buzdan işlenmesi sonucu gerçekleşen sergide yer alan buzdan yapılan dev bir uğur böceğine para yapıştırarak dilek diledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87