banner101

"ÜLKESİNİN ABD İLE İLİŞKİLERİ KESTİĞİNİ DUYURDU"

Venezuela lideri  Nicolas Maduro ABD ile ülkesinin ilişkileri kestiğini duyurdu.

"ÜLKESİNİN ABD İLE İLİŞKİLERİ KESTİĞİNİ DUYURDU"

ABD Başkanı Trump’ın muhalif lider Juan Guadio'yu geçici başkan olarak tanıdığını duyurmasının ardından, Venezuela lideri  Nicolas Maduro ABD ile ülkesinin ilişkileri kestiğini duyurdu.

TRUMP: JUAN GUAİDO'YU VENEZUELA’NIN GEÇİCİ BAŞKANI OLARAK RESMEN TANIDIM

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Venezuela'nın meşru devlet başkanı olarak muhalif lider Juan Guadio'yu tanıdığını açıkladı.

Trump, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Venezuela vatandaşları, gayri meşru Maduro rejiminin elinde çok uzun süre acı çekti. Bugün, Venezula Ulusal Meclisi Başkanı Juan Guaido'yu Venezuela’nın geçici başkanı olarak resmen tanıdım.”

DESTEK AÇIKLAMALARI

ABD ve Kanada’nın ardından Peru, Arjantin, Kolombiya, Brazilya, Şili ve Paraguay da muhalefet liderini geçici devlet başkanı olarak tanıdığını belirtti. Maduro’ya ilk destek açıklaması Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’ten geldi. Molares, Twitter’dan Venezuela lideri Maduro’ya destek çağrısında bulundu.

MADURO,  ABD'Lİ DİPLOMATLARA 72 SAAT SÜRE VERDİ

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da ülkesinin ABD ile ilişkisini kestiğini duyurdu. Caracas'taki Miraflores Sarayı dışında toplanan destekçilerine hitap eden Maduro, ülkesindeki Amerikalı diplomatlara da ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre verdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87