banner101

ANNESİNİN RUSYA'YA GÖTÜRDÜĞÜ OĞLUNU İKİ YILDIR GÖREMİYOR

Mehmet Ali Yurtbak, Oğlunu çok özlediğini ve görmek istediğini belirten Yurtbak, yetkililerden yardım istedi.

ANNESİNİN RUSYA'YA GÖTÜRDÜĞÜ OĞLUNU İKİ YILDIR GÖREMİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde turizmci Mehmet Ali Yurtbak (52), birlikte yaşadığı Rus uyruklu Elena Arakcheeva'nın (40) iki yıl önce, şu an 4 yaşında olan oğlu Deniz'i de alarak Moskova'ya gittiğini, sonrasında hiçbir haber alamadığını söyledi. Oğlunu çok özlediğini ve görmek istediğini belirten Yurtbak, yetkililerden yardım istedi.

Uzun yıllar Norveç'te çalıştıktan sonra Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen ve Ölüdeniz'de turizm sektörüne yönelen Mehmet Ali Yurtbak, 2013 yılında kentteki bir emlakçıda çalışan Rus uyruklu Elena Arakcheeva ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık yapan çift, daha sonra sevgili oldu. Önceki birlikteliğinden bir kızı olan Arakcheeva, tanıştıkları yıl Mehmet Ali Yurtbak'tan hamile kaldı ve Fethiye'de doğum yaptı. Çift, dünyaya gelen oğullarına Deniz ismini verdi. Yaklaşık üç yıl süren birlikteliklerinde tartışmalar yaşamaya başlayan çiften Arakcheeva, polise giderek, Yurtbak için uzaklaştırma kararı çıkarttı. 2016'nın Aralık ayında evi de terk eden Arakcheeva, o zaman 2 yaşında olan oğlu Deniz'i ve 11 yaşındaki kızını da yanına alıp, Türkiye'den ayrıldı.

"BEN DE ŞİMDİKİ HALİNİ GÖSTEREN BİR FOTOĞRAFI DAHİ YOK"

Oğlunun Moskova'ya gittiğini öğrenen ve çocuğunu görmek için girişimlerde bulunan Mehmet Ali Yurtbak, sonuç alamadı. Yurtbak, "Beraber yaşıyorduk. Ben evlenmek istemediğimi, çocuk da istemediğimi şart koştum. Fakat çocuğumuz oldu. Bir süre sonra tartışmalar başladı. Ayrı yaşamaya başladık. Çocuğumu kaçıracak diye şüphelendim ve mahkemeye dilekçe verdim. Fakat hiç kimse bir şey yapmadı ve kadın oğlumu da alıp Rusya'ya gitti. Yanlarına gitmeyi düşündüm. Fakat birçok arkadaşım güvenli olmayacağını ve gitmemem gerektiğini söyledi. Çocuk babasız bir şekilde büyüyor. Ben de şimdiki halini gösteren bir fotoğrafı dahi yok. Babasını tanımadan büyüyor" dedi.

Çocuğunu görmek, hatta nüfusuna almak istediğini belirten Yurtbak, yetkililerden kendisine yardımcı olmalarını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87