banner101

TROPİK KASIRGA, ATTİKA BÖLGESİNİ VURMAYA DEVAM EDİYOR

Yunanistan'ın Attika bölgesinde kendini gösteren 'Zorbas' kasırgası, son saatlerde şiddetli rüzgâr ve sağanak yağışlarla birlikte etkisini arttırdı. 

TROPİK KASIRGA, ATTİKA BÖLGESİNİ VURMAYA DEVAM EDİYOR

Sabah saatlerinden bu yana Yunanistan'ın Attika bölgesinde kendini gösteren 'Zorbas' kasırgası, son saatlerde şiddetli rüzgâr ve sağanak yağışlarla birlikte etkisini arttırdı. 

ATTİKA'DA ELEKTRİK KESİNTİLERİNE NEDEN OLDU

Kasırga, başkent Atina başta olmak üzere bütün bölgede çeşitli olumsuzluklar yaşatıyor. Saat 17:00 sıralarında şiddetlenen sağanak yağış özellikle doğu Attika'da saatlerce süren elektrik kesintilerine neden oldu, büyük karayollarının da kısmen trafiğe kapanmasına sebep verdi. 

Başkent Atina'da birçok yol nehre dönüştü, Pire'nin yeraltı yolu trafiğe kapatıldı. Pire ve Rafina limanlarında gemiler sefere açılamadı ve bağlı kaldı. Demiryollarında da birçok tren seferi iptal edildi. 

Kasırganın etkisinin bütün gece boyunca sürmesi bekleniyor. 

TATULİS, BÖLGEDE OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLMESİNİ İSTEDİ

'Zorbas' aynı anda Pelopones bölgelerinde de büyük hasarlara yol açtı. Kserias nehri taşınca Argos sular altında kaldı, evler ve arabalar çamura battı. Bölgede taşan diğer nehirler de birçok kentin su ve çamur altında kalmasına neden oldu. Pelopones Eyalet Başkanı PetrosTatulis, bölgede olağanüstü hal ilan edilmesini istedi. İnsanların, sahillere vuran yüksek dalgalardan ve taşan nehirlerden uzak kalmaları, gerekmediği sürece evlerinden çıkmamaları istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87