Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen Sinema Söyleşileri’nin son konuğu Meryem Uzerli Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Sinema Söyleşileri son gününü yaşadı.

GÜZEL OYUNCU MERYEM UZERLİ STAR OLMANIN SIRLARINI AÇIKLADI

Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleştirilen söyleşilerinin bugünkü son konuğu ise, ünü Türkiye sınırlarını aşan, dünyanın birçok yerinde hayran kitlesi bulunan oyuncu Meryem Uzerli oldu. Güzel oyuncu, söyleşinin moderatörü başarılı gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun sorularını içtenlikle yanıtladı. 

'TÜRK SİNEMASI İLE GURUR DUYUYORUM'

Gençlerin enerjisine hayran kaldığını, öğrencilerle bir arada olmaktan ve onların gösterdiği bu sevgiden büyük mutluluk duyduğunu belirten Uzerli, Türk sineması hakkında; “Türk sinemasının sanatsal dünyası, gurur verici. Hangi ülkelere gidersem gideyim Türk sineması ve Türk dizilerinden bahsediyorlar. Ülkemizde çok başarılı sanatçılar, inanılmaz yetenekli oyuncular, yönetmenler, projeler var. Bu başarıları duyuyor olmak beni çok mutlu ediyor” diyerek, Ferzan Özpetek’e büyük hayranlık beslediğini şu sözleriyle anlattı: “Ferzan Bey’in ‘Karşı Pecere’ filmini yanılmıyorsam 15 kere izlemişimdir, çok severim. Bence kendisi olağanüstü bir yönetmen.”

'HAYATIMIN FİLMİ "HER ZAMAN UMUT" OLMALI' 

Öykü Karayel’in oyunculuğunu çok beğendiğini, kendisini çok yetenekli bulduğunu belirten Uzerli, eğer bir gün kendi hayatının filmi çekilirse adının “Her Zaman Umut” olmasını, kendisini de Öykü Karayel’in oynamasını istediğini belirtti.

'OYNADIĞIM TÜM KARAKTERLERİN BENDE İZİ VAR'

Dünyada birçok ülkeyi gezen Uzerli, gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun “Oynadığınız karakterlerin hangisiyle daha çok tanınıyorsunuz?” ilgili sorusuna; “Bu ülkeye göre değişiyor. Bazen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ‘Suzi’ diyorlar. Bazen ‘Hürrem’ diyorlar, bazen ‘Meryem’, bazı ülkelerde Annemin Yarası filminden ‘Mariya’ diyorlar. Benim içinse, her proje ve her karakter bende iz bırakmıştır. Hayatımızda buluştuğumuz, tanıştığımız ve bağ kurduğumuz insanların bizde bıraktıkları izler gibi bende oynadığım tüm karakterlere bu bağı kurdum ve her biri bende iz bıraktı” dedi.

Ahmet San: “MIDWOOD, Cumhuriyet’in 100. yılında dünyaya armağan edilecek” Ahmet San: “MIDWOOD, Cumhuriyet’in 100. yılında dünyaya armağan edilecek”

ÇOK YAKINDA KARŞINIZDAYIM

Yeni bir projeye hazırlandığını ve yakın zamanda çekimlerinin başlayacağını müjdeleyen güzel oyuncu, değerlendirmeyi düşündüğü sinema projelerinin de olduğunu söyledi. Onlarca hayranının katıldığı salonda, alkışlarla dinlenen Üzerli, Sinema Söyleşilerinin son gününde yoğun sevgi seli ile uğurlandı.