Sağlık Bakanlığı'nın 3-9 Temmuz'u kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' haritasında Siirt, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari 100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Temmuz'u haftasını kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' haritasını Twitter hesabından paylaştı. Haritadaki verilere göre Siirt, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari, 100 bin kişide en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. Her 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana ve Kahramanmaraş'ta görüldü.

Büyükşehirlerde her 100 bin kişide vaka sayısı Ankara'da 59,10, İstanbul'da 56,75, İzmir'de 22,16 oldu. Bakan Koca, harita ile birlikte paylaştığı mesajında, "Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun" dedi.

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerin Kars, Erzurum, Isparta, Kütahya ve Çorum olduğunu duyurdu. Koca, "Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun" dedi.