banner101

ACUN ILICALI ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR: TV8 SATILDI MI?

TV8'in sahibi ve yapımcı Ilıcalı bir süre önce Sekiz Medya Holding AŞ'deki hisselerinin bir kısmını Doğuş Yayın Grubu'na satmıştı.

ACUN ILICALI ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR: TV8 SATILDI MI?

Ünlü sunucu ve kanal sahibi Acun Ilıcalı, TV8'i sattı. Yaşanan bu gelişmenin ardından internette konu hakkında araştırmalar başlarken, TV8 satıdı mı, Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı, kime satıldı gibi sorulara yanıt aranıyor. Medya dünyasını Nisan ayı itibariyle büyük bir hareketlilik bekliyor.Özellikle Tv kanallarının çoğunun el değiştireceği dilden dile konuşuluyor. TV 8’i 70 milyon dolara satın alan ünlü televizyoncu Ali Acun Ilıcalı zor günler geçiriyor. Ancak ağır borç yükünden kurtulmak için atılan bu hamle de TV 8'in kanayan yarasına merhem olamadı.Acun Ilıcalı'nın son dönemde Türkiye'ye medya yatırımı yapan Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. ile görüştüğü de medya kulislerine yansıdı.
Buna göre, Azeri iş adamları, bir ulusal kanal satın almak için kolları sıvadı. Global Medya Group A.Ş. yönetimi, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8'i satın almak için görüşmeler yaptı. Acun Ilıcalı satışa sıcak baksa da, Global Medya kanalının borç yükü nedeniyle satış görüşmeleri askıya alındı.Azeri sermayesi ile görüşmeler kanalın borç yükü nedeniyle tıkanırken, Acun Ilıcalı'nın medyasına sürpriz bir sektörden talip çıktı.İddialara göre kanala talip olan Medical Park Hastaneler Grubu, Acun Ilıcalı'nın TV 8'deki hisselerinin tamamını satın almak konusunda ünlü televizyoncu ile anlaşma sağladığı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87