Hande Soral : “Aşkın en güzel hali demlenmiş hali”

İsmail Demirci: “Ben aşkı tanımlamaktan çok yaşamayı tercih edenlerdenim” dedi.

MAGAZİN 01.02.2020, 18:34
Hande Soral : “Aşkın en güzel hali demlenmiş hali”

Ekranların sevilen yüzleri Hande Soral ve İsmail Demirci ilk kez MAG Şubat sayısı için objektif karşısına geçti. Emre Yunusoğlu objektifine aşk dolu pozlar veren güzel ve başarılı çift kendileri ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

TUTKULU, İÇTEN, AŞIK: HANDE SORAL, İSMAİL DEMİRCİ 

14 Ekim 2017’de dünyaevine giren başarılı çift Hande Soral ve İsmail Demirci, MAG Şubat sayısında aşklarını anlattı. Genellikle zıt karakterler olsalarda orta yol bularak anlaştıklarını söyleyen başarılı çift, iyi bir oyun arkadaşı olduklarını belirtti. Bir birlerini çok iyi tanıdıklarını ancak ayrı karakterler olduklarını söyleyen oyuncu çift, kariyerleri ile ilgili de gelecek hedeflerini anlattı. Seçim yaparken senaryoya öncelik verdiklerini belirten başarılı çift gelecek projelerini de MAG okurları ile paylaştı.

BİRKAÇ CÜMLE İLE KENDİNİZİ ANLATABİLİR MİSİNİZ?

Hande Soral: İsmail beni anlatsın, ben de onu anlatayım. En zoru insanın kendini anlatması... İsmail; merhametli, komik, zaman zaman huysuz ama çok anlayışlı, zor gibi görünse de bir gülümsemeyle kalbini fethedebileceğiniz, kocaman bir adam.

İsmail Demirci: O zaman ben de Hande’yi anlatayım: Merhametli, anaç, zorları kolaylaştıran, aşık olduğum kadın. Aynı zamanda en yakın arkadaşım.

TANIŞMA HİKÂYENİZİ DİNLEMEK İSTERİZ...

Hande Soral: İsmail tanışma hikâyemizi benim anlatmamı hiç istemez. Çok uzun anlatıyormuşum ama size özetle anlatacağım. Bodrum’da tanıştık, uzun uzun bakıştık ve İsmail tanışmak için yanıma geldi. Pardon çakmak istemek için... Ben de, çakmak istemek çok kötü numaraydı dedim.

HAYATINIZDA KIRILMA NOKTASI DİYEBİLECEĞİNİZ ANLAR NELERDİR?

Hande Soral: Üniversiteyi kazanıp İstanbul’a gelmem, “Komedi Dükkanı” programında sahneye çıkmam, geçirdiğim trafik kazası, İsmail ile tanışmam... Hepsinin hayatıma etkileri büyük oldu.

İsmail Demirci: Oyunculuğa karar vermem... Ben 23 yaşında girdim konservatuvara. Daha önce bilgisayar programcısıydım. Oyunculuğa karar verip okulunu okumak istemem, benim için gerçekten kırılma noktasıdır.

SEKTÖRÜN BUGÜNKÜ DURUMUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK YİNE OYUNCU OLMA YOLUNU SEÇER MİYDİNİZ?

Hande Soral: Oyunculuk yapmaya karar verdiğimde, para kazanmak, kariyer yapmak ya da tanınır olmak aklımın ucundan geçmemişti. Çok sevdiğim için başladım ve bugün artıları olduğu gibi eksileri de var ama ben hala işimi aşkla yapıyorum.

İsmail Demirci: Ben sektörden ve şartlardan bağımsız olarak oyunculuğu seviyorum. Sektöre girmeden önce de sektörün zorluklarından haberdardım. Şartlar iyileşse hepimiz için daha güzel ve kolay olacak. Ama şartlar buysa yine de oyunculuk yapmak istiyorum. Çünkü gerçek manada bildiğimi hissettiğim tek iş bu. Çok memnunum bu işi yapmaktan. Tekrar seçme şansım olsa asla başka bir iş yapmak istemezdim. Hayalim sektörün farklı dallarına da hizmet etmek. Yönetmen olmak istiyorum. Bir şeyler karalıyorum. Günün birinde kendi filmlerimi çekmek istiyorum. Oyunculardan iyi yönetmenler çıktığını düşünüyorum. Umarım ben de iyi bir yönetmen olma yolunda doğru adımlar atarım.

PROJE SEÇİMLERİNİZDE NELERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURURSUNUZ?

Hande Soral: Önceliğim senaryo... İyi yazılmış bir proje, doğru cast ve yönetmen, yapımcı diye sıralayabilirim. Aslında olması gerektiği gibi.. Fakat kararımı aklımla değil daha çok duygularımla veririm.

İsmail Demirci: Bir hocam, “Dramatik bir metinden kendi rolünüzü çıkarın, eğer yapı dağılıyorsa o rolü oynayın.” derdi. Böyle bakıyorum. Beni okurken heyecanlandırıyorsa, şurasını da şöyle oynarım diyebiliyorsam, hayal kurduruyor ise, kabul ediyorum. 

İLERLEYEN ZAMANDA SİZİ BERABER BİR PROJEDE GÖRECEK MİYİZ?

Hande Soral: Dizi olarak sanmıyorum ama sinema filmi olabilir tabii ki, hem de çok güzel olur.

İsmail Demirci: Büyük konuşmak istemem ama sinema filmi dışında pek sıcak bakmıyorum. 

OYUNCU BİRİ İLE EVLİ OLMANIN VEYA SETTE GEÇEN UZUN VAKİTLERİN EVLİLİĞİNİZE ETKİSİ NASIL OLMUŞTUR?

Hande Soral: Aynı anda çalıştığımızda birlikte çok vakit geçiremiyoruz ama ikimizin de çalışmadığı zamanlar oluyor neyse ki. Oyunculuğumuzun evliliğimize etkisi var mı bilmiyorum ama mesleğimize çok var...

İsmail Demirci: Artı veya eksi diyemem. Biz evlendiğimizde de oyuncuyduk, şimdi de oyuncuyuz. Böyle olacağını bilip, kendimizi ona göre konumlandırmıştık. Elbette özlüyoruz birbirimizi. Bence burada tek sıkıntı özlemek... Şu an Ordu’da “Kuzey Yıldızı” çekimlerim var ve eşimi özlüyorum. Onun dışında bir sıkıntı yok.

 ÖNÜNÜZDEKİ İLK TATİL FIRSATINDA GİDECEĞİNİZ ROTA NERESİ OLUR?

Hande Soral: Galiba Amerika. Hem gezerek hem dinlenerek uzun bir tatil planlıyoruz.

İsmail Demirci: Uzun süredir bir Amerika tatili planlıyoruz. Umarım olur.

HANGİ ÜLKE SİZİ TANIMLIYOR? TÜRKİYE DIŞINDA NEREDE YAŞAMAK İSTERDİNİZ?

Hande Soral: Ülke diye ayıramam ama şehir derseniz Amsterdam. Küçük, kalabalık ve güvenli bir şehir. Muhteşem bir mimari, sanat, istediğinde sakin... Yaşayabilir miyim, denemeden bilemem.. Barcelona’da çok rahat yaşarım ama İstanbul’dan sonra yine büyük bir şehirde yaşamayı tercih eder miyim ondan emin değilim.. Her ikisini de tecrübe etmek isterdim.

İsmail Demirci: Ben Türkiye’de yaşamaktan çok mutluyum. Bu soruya cevabım yine Türkiye olurdu. Bu kültürün insanıyım ve kendimi burada çok rahat ifade edebiliyorum. İnsanlarını seviyorum, havasını, suyunu... Dünyanın hiçbir yerinde bunları bulamadım. Ben yine burada yaşamak isterim.

HAYATTAKİ OLMAZSA OLMAZLARINIZ NELERDİR?

Hande Soral: Olmazsa olmazım; ailem.

İsmail Demirci: Yemek yemek... Yemek benim için bir tutku. Yemek için yaşıyorum diyebilirim. Güzel yemek yemek için dünyanın öbür ucuna giderim.

AŞKI NASIL TANIMLARSINIZ?

Hande Soral: Kim tanımlayabilmiş ki? Aşk, duygu durum bozukluğu bana göre... Çok sevmek, çok özlemek, yanındayken de özlemek, hep yanında istemek, midende kelebekler uçuşması, gözlerinin dolması gibi birçok neden... Bendeki liste daha da uzun.. Ama aşkın en güzel hali, demlenmiş hali...

İsmail Demirci: Ben aşkı tanımlamaktan ziyade yaşamayı tercih edenlerdenim. 

BU ZAMANA KADAR EN UNUTULMAZ ANINIZI BİZİMLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Hande Soral: İsmail ile ilk tanıştığımız gün, İsmail’in Bodrum’da son gecesiydi. Tatillerimiz bittikten sonra İstanbul’a döndük. Kahvaltı yapmak için birbirimizle sözleştik. İsmail bir hafta sonra mesaj attı. Nasılsın diye... Çeşme’ye gidiyoruz dedim ve tesadüfen onların bulunduğu yere rezervasyon yaptırmışız. İki saat sonra yine karşılaştık ama İsmail’in son gecesiydi. Ertesi gün havaalanına gitti. Uçakları beş saat rötar yaptı, hemen valizini alıp geri döndü, benim yanıma. Bir daha hiç ayrılmadık.

SİZCE MUTLULUĞUNUZUN SIRRI NEDİR?

Hande Soral: Güven... Güven temelinde kurulmayan bir ilişkide huzur, mutluluk zor..

İsmail Demirci: Söylersem sırrı kalmaz değil mi ? Şaka bir yana mutluluk, sağlıkla çok ilintili. Sağlıklıysak mutluyuz. 

14 ŞUBAT, YIL DÖNÜMÜ VEYA DOĞUM GÜNÜ GİBİ ÖZEL GÜNLERE ÖNEM VERİR MİSİNİZ?

Hande Soral: Doğum günlerimizde ve evlilik yıl dönümümüzde küçük kutlamalar yaparız ama bizim için 14 Şubat sadece sözlü bir kutlama oldu.

İsmail Demirci: Elbette. Özel günler insanların birbirine verdiği değeri tekrar tekrar göstermesi için bir fırsat. Bunları değerlendirmeye çalışıyoruz.

İLİŞKİNİZİN UYUMUNU NASIL TANIMLARSINIZ? BİRBİRİNE ZIT KARAKTER MİSİNİZ YOKSA HER KONUDA ÇOK İYİ ANLAŞAN İKİ KARAKTER MİSİNİZ?

Hande Soral: Aslında iyi oyun arkadaşıyız, birlikte çok eğleniriz, çok güleriz, birbirimizi çok iyi tanıyoruz ama karakter olarak benzemeyiz.. Her konuda anlaşamasak da anlaşmak için ortak bir yol bulmayı başarabiliyoruz en azından..

İsmail Demirci: Genellikle zıt karakterleriz. Ben endişeliyimdir, Hande rahat. Ama zevklerimiz çok benzer. Tamamen zıt ya da tamamen aynı diyemeyiz. Her ikisinin de olduğu konular var.

KISA KISA

Sizce aşk...

Hande Soral: İsmail

İsmail Demirci: Hande

İlk buluşmanız?

Hande Soral: Alaçatı

Filminiz?

İsmail Demirci: 13 Mart Müstakbel Damat 

Şarkınız?

Hande Soral: Düğün şarkımız, Ed Sheeron- Shape Of You

Birbirinizi ilk gördüğünüz an?

Hande Soral: O bana bakmazken aslında ona bakıyordum.

İsmail Demirci: Bana bakmadığını düşündüm.. 

RÖPORTAJ: DİLARA ERTÜRK    FOTOĞRAF: EMRE YUNUSOĞLU
FOTOĞRAF  ASİSTANI : BERRAK BAŞPINAR-MUSAP ÇELİK    SUPERVISOR : SİNAN ARSLAN    
RETOUCH : ENES YURTBAY
SAÇ: AKIN ÜNAL    MAKYAJ: HAMİYET AKPINAR    MAKYAJ  ASİSTANI: GİZEM ERGİN    
STYLING: SİMGE YÜCEPUR KAYA    STYING  ASİSTANLARI: SEDA MELİS AKAY-BUSE ERDAL-AZİZE VARLIK
BACKSTAGE: ERSİN AL  MEKAN: PARK HYATT İSTANBUL MAÇKA PALAS

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 03:59
Güneş 05:47
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:34
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@