banner101

Exquise Defilesinde Nostalji Rüzgarı Esti

Exquise 70’li ve 80’li dönemlerden ilham alan #GoldenRhapsody isimli Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu sundu.

Exquise Defilesinde Nostalji Rüzgarı Esti

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a üçüncü kez katılan ve bu sezon ilk kez runway’de yer alan Exquise, 70’li ve 80’li dönemlerden ilham alan #GoldenRhapsody isimli Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu sundu. Koleksiyon, 70’ler dönemindeki yasakların delindiği, başkaldırının ete kemiğe büründüğü, yaşayanlarda iz, yaşamayanlarda hayranlık uyandıran, doğaya düşkün ruhu ile 80’lerin pop kültürünü, aşırılığı ve cesaretini tecrübe etmiş kadınlarını hatırlatıyor. 

EXQUISE, DEFİLESİNDE 70'Lİ VE 80'Lİ YILLARIN RÜZGARI ESTİ 

Exquise Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunun oluşum sürecindeki başlıca ilham kaynağı 70’li ve 80’li yılların müzikleri ve eğlence hayatı oldu. Müziğin ve eğlencenin toplumu yönlendirdiği hatta birleştirdiği bu dönemlerden ilham alan koleksiyondaki tasarımlar tıpkı o günlerdeki gibi müziğin ritmiyle çok yönlü, çok dinamik ve çok özgün. 

70’lerin sonu 80’lerin başındaki gösterişli gece hayatını temsil eden payetli, ışıltılı kumaşlar Exquise Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonununda bir araya gelerek karanlık şehir hayatını aydınlatıyor. Yine aynı dönemlerden yola çıkarak şehrin günlük stiline karışan dolgu montlar, metal tokalı kemerler, güçlü ve büyük omuzlu oversize üstler ile ispanyol paça ve baggy yüksek bel pantolonlar Exquise kadınının özgür ruhunu ortaya koyan başlı başına güçlü parçalar. 

Romantizminden asla vazgeçmeyen Exquise kadını sonbahar-kış sezonunda bunu farklı yorumluyor. Uzun elbiseler bu kez romantik olmaktan çok yenileyici. Dönemi çağrıştıran vatkalar ile elbiseler yeniden yorumlanırken alışılmışın dışında bir romantizm vaat ediyor.

Farklı dokuları renk zenginliğiyle bir arada kullanmayı seven Exquise Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu pu kumaşlar, kürk dokular ve parlak yüzeyler ile el işlemeli ve piliseli detayları kullanarak fark yaratıyor.  

Cesur parçaların, çarpıcı detayların ve gösterişli dokuların uyum içinde dans ettiği #GoldenRhapsody koleksiyonu özgür ruhlarını ortaya koymaktan korkmayan Exquise kadınlarına bir dönemin fragmanını hazırlamaları için tüm seçenekleri sunuyor. 
Dans pisti hazır, müzik çalıyor ve set seni çağırıyor. 

Tasarım direktörlüğünü Ebru Atılgan’ın üstlendiği Exquise Sonbahar/Kış 2019 defilesinin koreografisi Öner Evez’e ait. Polaroid gözlüklerin de podyumda yer aldığı defileye, M.A.C. profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaj ve L’Oréal Professionnel ekibinin tasarladığı saçlar eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 01:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87