banner101

İşte Kadınların saç konusunda büyük hataları

Ünlü isimlerin Kuaförü Koray Dağıstan özellikle genç kadınların saç bakımı konusunda hatalar yaptığı belirtiyor.

İşte Kadınların saç konusunda büyük hataları

Ünlü isimlerin Kuaförü Koray Dağıstan özellikle genç kadınların saç bakımı konusunda hatalar yaptığı belirtiyor. Usta Kuaför Dağıstana göre bazı hatalar geri dönülmez sonuçlar verebilir. 20 Yıldır kadınların saçları ile ilgili büyük deneyim sahibi olan Koray Dağıstan saç bakımı ile ilgili olarak şu açıklamaları yapıyor. İşte kadınlara saç tüyoları.

Saçlarını her gün yıkanması çok zararlıdır, öte yandan kadınlar saçlarını doğal olarak kurutmalıdır, Saçları sürekli toplu tuttan kadınların saçları dökülür. Ve işte kadınların saç konusunda yaptığı en büyük hata, saç boyama, saç rengi açma konularda acemice davranan kadın saçına büyük zarar verir.

SAÇ HER GÜN YIKANMALI 

Bayanların yaptığı en büyük hatalardan biri saçları hergün yıkamak. Özellikle de yağlı saç tipine sahip olan bayanlar bu konuya daha da dikkat etmelidir. Saç ne kadar sık yıkanırsa sebum üretimi de o kadar artar. Üstelik her yıkamadan sonra saçlar yeniden taranırken dökülen saç miktarı da artacaktır. Bu yüzden saç yıkama sıklığı haftada 3 kez ile sınırlandırılmalıdır.

SAÇLARIN DOĞAL OLARAK KURUTULMALI 

Saçlar doğal haliyle kurumaya bırakılmalı. Saçları havlu ya da yüksek ısıda saç kurutma makinesi ile kurutmamak gerekir.

KADINLAR SAÇLARINI SÜREKLİ OLARAK TOPLU TUTMAMALI 

Bayanlar saçlarını sürekli olarak çok sıkı toplamamalı. Saç derisinin hava almaması koparak dökülmelerin önde gelen nedenlerinden biridir. Toplu saç modellerinden hoşlanan bayanlar çok sıkı topuzlar yerine dağınık modelleri tercih etmeliler. Böylece saç kökleri gerilmez ve kopmaz. Ayrıca yeni çıkmaya başlayan ince bebek tüyü saçlarını da kaybetmemiş olurlar.

SAÇLARDA Kİ KIRIKLARI DÜZENLİ OLARAK ALDIRMAK GEREKİR

Saçları belirli aralıklarla kestirmek, kırık saç uçlarından kurtulmak saçların sağlıkla uzamasını sağlar. Kırık saç uçlarını kestirmediğinizde saçlarınızın daha kolay dolaştığını fark etmişsinizdir. Dolaşan saçlar sağlıklı saçların da kopmasına neden olur. Bu yüzden kırık saç uçlarını saçınızın ihtiyacına göre 8-10 haftada bir kestirin.

YAŞLANAN SAÇ ÖLMEYE MAHKUMDUR

Düzenli bi şekilde saç bakımlarını yaptırmak saçların sertleşerek, kırılmasını ve dökülmesini engeller. Fön, maşa, saç düzleştirici gibi saç şekillendiriciler, saç tellerinin içindeki keratinin kurumasına, saçın kırılmasına, çatallaşmasına ve yaşlanmasına sebep olur. Yaşlanmış bir saç ise kuru, cansız ve mat gözükür. Perma, boya gibi saça yapılan kimyasal uygulamalar da saçı yaşlandıran diğer faktörlerdendir. Saça uygulanan keratin botoks bakımlar sayesinde saçlar güçlenir, koparak dökülmeler önlenmiş olur.

SAÇLARA UYGULANACAK ÖZEL İŞLEMLERİ ANCAK USTASI YAPMALI

Bayanların yaptığı hatalardan biri de saç açıcı ürünleri evde kendileri uygulamaları. Saç rengini bir iki ton açmak ya da koyulaştırmak kolay bir işlem gibi görülebilir. Fakat saçlarından daha sağlıklı sonuçlar almak istiyorlarsa bu tarz değişiklikleri kuaförlerine bırakmaları daha doğru olacaktır.

Kadın saçı konusunda yaptığı AR-GE çalışmaları ile tanınan Koray Dağıstan; "Saç kadın güzelliğini tamamlayan en büyük unsur. Bu konuda hata yapmak istemeyen tüm kadınlara ücretsiz danışmalık verebilirim. İnstagram sayfamdan ya da 0 555 342 4032 nolu telefondan bana ulaşabilirler."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87