Son Dakika

Moda ve Sanattan ilhamla boğaz'a merhaba: Beymen Galataport

Beymen Group CEO’su Elif Çapçı, “Beymen Galataport ile deneyim odaklı bütünsel lüks anlayışını daha da yüksek bir seviyeye taşıyoruz” dedi.

MODA 12.04.2022, 14:20
Moda ve Sanattan ilhamla boğaz'a merhaba: Beymen Galataport

50 yılı aşkın tarihi boyunca vizyoner duruşu ve yaratıcı projeleriyle moda dünyasına yön veren Beymen, yeni amiral mağazası Beymen Galataport ile bütünsel lüks anlayışını bir başka seviyeye taşıyor.

Ödüllü İngiliz mimari ofisi Universal Design Studio tarafından projelendirilen ve 60 Milyon TL’yi aşan yatırımla hayata geçen Beymen Galataport, Doğu ve Batı sentezini odağına alan mimari konseptiyle fark yaratıyor. Yerli-yabancı global sanatçıların eserleri, modern klasikler ile günümüz trendlerini bir araya getiren tasarım mobilyalar ve ayrıcalıklı ürün seçkisiyle yaratıcı disiplinlerin buluşma noktası Beymen Galataport, dört kata yayılan 3 bin metrekarelik alanında çok sayıda markayı Beymen dostlarıyla buluşturuyor.  

MODA VE SANATTAN İLHAMLA BOĞAZ’A MERHABA: BEYMEN GALATAPORT

Şehrin sanat merkezi Karaköy’ün yenilikçi, dinamik karakterini ve kültürel değerlerini yansıtan Beymen Galataport, çağdaş bakış açısıyla geleneksel Ebru sanatını uluslararası platforma taşıyan ünlü sanatçı Garip Ay ile yapılan özel işbirliğiyle açılıyor. 

Garip Ay’ın, ilhamını Boğaz sularından alan Ebru renk geçişleri ve minyatür tekniğiyle Beymen Galataport’u resmettiği eseri, açılış duyurularının kalbinde yer alırken; sanatçının açılışa özel tasarladığı interaktif deneyim odası, Beymen Galataport’un sanat iddiasını ortaya koyan, ilham veren deneyim odaklı mağazacılık anlayışını yansıtıyor. 

Ecem Dilan Köse & Fırat Engin, Göksu Gül, Hasan Deniz, Ramazan Can, Sarp Kerem Yavuz ve Tom Fellows’un resim, video art, fotoğraf, enstalasyon gibi farklı formatlardan çağdaş sanat eserleri, Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun en yeni parçaları olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Fırat Neziroğlu, Garip Ay, Gül Okten x İznik Vakfı, Yadigar Ataklı ve Murat Palta’nın dokuma, ebru, çini, vitray ve minyatür gibi geleneksel Türk sanatlarını modern yorumladıkları eserleri, ayrıcalıklı Beymen deneyiminin bir parçası olarak Beymen Galataport’ta sergileniyor. 

Mağazanın giriş katında; kadın çanta, ayakkabı, mücevher, parfüm, erkek çanta, sneaker ve teknoloji kategorileri bulunuyor. 

Beymen Galataport’un giriş katı, çok yakında keyifli molalara ev sahipliği yapacak kafe ile tamamlanacak. Birinci katta; kadın hazır giyim ve aksesuar kategorileri; ikinci katta erkek hazır giyim, aksesuar ve ayakkabı kategorileri; B1 katında Beymen Privé Kişisel Stil Danışmanlığı servisine ayrılan VIP oda yer alıyor. Büyüleyici İstanbul manzarasına bakan teras katı ise önümüzdeki aylarda açılması planlanan restoranı ağırlayacak. 

BEYMEN GROUP CEO'SU ELİF ÇAPÇI: "BEYMEN GALATAPORT İLE DENEYİM ODAKLI BÜTÜNSEL LÜKS ANLAYIŞINI DAHA DA YÜKSEK BİR SEVİYEYE TAŞIYORUZ"

BEYMEN Group CEO’su Elif Çapçı: “Uzun zamandır hem İstanbulluların hem de Beymen ailesi olarak bizlerin heyecanla beklediği Galataport, sanatın merkezi Karaköy’ün kalbinde, tarihi yarımadaya bakan Boğaz’a sıfır konumuyla sürecin en başından bu yana bizi heyecanlandıran bir proje oldu. Yeni amiral mağazamız Beymen Galataport’un mimarisi, moda ve sanat seçkisi ile sergileme alanlarını çalışırken, ilham veren güçlü ve yenilikçi bir konsept yaratma gayesiyle yola çıktık. Bu bağlamda farklı yaratıcı disiplinleri bir araya getiren Beymen Galataport, çağdaş sanat ve geleneksel Türk sanatlarının modern yorumlarından oluşan Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun yeni eserleri, ayrıcalıklı marka-ürün seçkisi ve semtin kültürel değerlerini yansıtan kimliğiyle Beymen’in deneyim odaklı bütünsel lüks anlayışını daha da yüksek bir seviyeye taşıyor. Yakın zamanda mağazanın teras katında hizmete girecek yeni restoranımız ise eşsiz İstanbul manzarası ile özel sunum ve gastronomi anlayışının yanı sıra ünlü İspanyol mimar Lázaro Rosa-Violán tarafından tasarlanan mimari konseptiyle, şehrin en gözde buluşma noktalarından biri olarak Beymen Galataport’ta lüks alışverişin ötesinde bir yaşam biçimi sunacak” dedi.

"2022'DE YATIRIMLARIMIZLA LÜKS MODA PAZARINDAKİ LİDER KONUMUMUZU DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ"

BEYMEN Group CEO’su Elif Çapçı, 2022 yılı boyunca yeni mağaza açılışları ve mevcut mağazalardaki büyüme ve yenileme çalışmalarıyla, Beymen’in lüks moda pazarındaki lider konumunu daha da ileriye taşımak için yatırımların devam edeceğini belirtiyor:

“2022 yılına en büyük mağazamız Beymen Zorlu Center’ın büyüme projesiyle başladık. Önümüzdeki sene 10. yılını kutlayacak olan Türkiye’nin en büyük moda mağazası Beymen Zorlu Center’ı yüzde 20 büyüterek bu kimliğini daha da pekiştirdik. 60 milyon TL’yi aşan yatırımla hayata geçen yeni amiral mağazamız Beymen Galataport ise bu yılki en önemli yatırımlarımızdan bir diğeri. Sırada Dolce & Gabbana Yalıkavak Marina ve Brunello Cucinelli Bodrum Mandarin açılışlarımız var. Bunun yanı sıra çok sayıda mağazamızda renovasyon çalışmaları devam edecek”.

Beymen Galataport’un Mimarisine Dair

Geleneksel Türk Sanatlarının Modern Yorumları ile Çağdaş Sanatın Kontrast Uyumunu Keşif

Beymen Galataport, Karaköy’ün tarihi ve kültürel katmanlarını yansıtan mimarisinden ve sanatsal ruhundan ilhamla yalın ve kontrast anlatımlara, günümüz iç mekan tasarımlarında sık rastlanmayan geleneksel Türk sanatlarının modern yorumlarına ev sahipliği yapıyor. Beymen’in ilham veren, zamanın ruhunu yansıtan yenilikçi mağazacılık anlayışıyla farklı disiplinlerden sanatçıların eserleri Beymen Galataport’ta bir araya geliyor.

Yenilikçi tasarım dili, zıtlıklardan güç alan bir harmoni ve departmanlar arası yalın ve net geçişlerle Beymen Galataport’un her köşesinde hissediliyor. Zeminde sekiz farklı mermerden hazırlanan degrade renk geçişli özel bir döşeme dikkat çekiyor. Binanın mevcut yapısını öne çıkaran dekorasyonda, yapının beton kolonları ve beton kaset döşeme tavanları olduğu gibi bırakılırken, mekan içindeki tüm teknik sistemler açık olarak kullanılıyor. Ray spotlar ve özel yapım pirinç sarkıtlarla aydınlanan mağazanın farklı alanlarında zeminle uyumlu mermer ve doğal taşlar, el yapımı seramikler, özel yapım çini karolar, farklı doku ve renklerde kumaş kaplamalar karşımıza çıkıyor. Mobilyalarda ise kontrastlarla zenginleşen konsept paralelinde modern klasiklerden Eileen Gray, Isamu Noguchi, Verner Panton gibi tasarımcıların yanı sıra günümüzün önemli yaratıcılarından Patricia Urquiola, Antonio Citterio ve Jaime Hayon’un da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü ismin kreasyonları Beymen Galataport’ta bir arada konumlanıyor.

Beymen Galataport Giriş Katı

Kadın Ayakkabı & Çanta & Mücevher & Parfüm

Erkek Çanta & Sneaker

Teknoloji

Beymen Galataport, ziyaretçilerini giriş katında kadın çanta, ayakkabı, mücevher ve parfüm kategorileriyle karşılıyor. Galataport’un popüler buluşma noktalarından biri olacak kafe ise çok yakında bu katta hizmete açılıyor. Beymen Mimari Projeler Direktörü Gül Okten ve İznik Çini Vakfı’nın mağaza için özel tasarladığı, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli şiirinden dizelerin Mors alfabesi ve altın el boyamalarla çini karolar üzerine işlendiği banko, bu alanın en dikkat çekici çalışmalarından biri. İngiliz sanatçı Tom Fellows’un Beymen Galataport’a özel eserleri, renk tonları ve yansımalarıyla mağazanın denizle bütünleşen atmosferini daha da güçlendiriyor. Girişten itibaren tüm katları birbirine bağlayan somon tonlarda spiral mermer merdiven ise heykelsi formuyla Beymen Galataport’un ikonik tasarımları arasında. 

Alexander McQueen, Balenciaga, Valentino Garavani, Manolo Blahnik, Amina Muaddi, Jimmy Choo, Loewe, Celine, Aquazzura, Bottega Veneta, Christian Louboutin ve The Attico’nun aralarında bulunduğu dünyaca ünlü modaevlerinin en yeni koleksiyonlarıyla başlı başına bir çekim noktası olan Kadın Ayakkabı alanı, Beymen Galataport’un en önemli sanat işbirliklerinden birine ev sahipliği yapıyor: Bu alandaki sergileme üniteleri ve mobilya kaplamaları, ünlü sanatçı Garip Ay’ın özel tekniği ve gözalıcı renk geçişleriyle ebrulandı. Beymen Galataport için özel tasarlanan ve mağazanın ikinci katında ziyaretçilere interaktif sanat deneyimi sunan dijital deneyim odasında da Garip Ay’ın imzası var. 

Kadın Ayakkabı alanında İspanyol mimar ve tasarımcı Patricia Urquiola tasarımı modern Moroso Gogan koltuk ve kanepeye, ünlü seramik sanatçısı Nicolò Morales’in farklı boyutlarda mayolika ayaklı cam sehpaları eşlik ederken, Blender Ayakkabı alanında yine Patricia Urquiola’nın koltukları yer alıyor.  

Beymen Galataport Kadın Çanta alanında, Bottega Veneta, Celine, Jacquemus, Loewe, Givenchy, Fendi, Valentino gibi moda dünyasına yön veren markaların yanı sıra yükselen contemporary markaların çanta koleksiyonları da bulunuyor. İtalyan mimar ve tasarımcı Roberto Palomba ve Ludovica Palomba Serafini tarafından tasarlanan deri koltuk ile Massimo Castagna ve Sancal imzalı tasarım mobilyaların yer aldığı dekorasyonuyla bu kat oldukça iddialı. 

Beymen Galataport giriş katı Kilian, Tom Ford, Clive Christian, Parfums de Marly, Memo, Tiziana Terenzi, Xerjoff, Initio, The Merchant of Venice, Bond No.9 gibi önde gelen niş parfüm evlerinin en özel ürünleriyle kozmetik tutkunlarının da vazgeçilmez adresi olacak.

Beymen Galataport Birinci Kat

Kadın Hazır Giyim & Aksesuar

Yenilikçi lüks anlayışıyla keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Beymen Galataport Kadın Hazır Giyim alanı; Alexander McQueen, Balenciaga, Vetements, Celine, Bottega Veneta, Balmain, Etro, Loewe, Off-White, Brunello Cucinelli, Zimmermann, Jacquemus, Isabel Marant, Versace, The Attico gibi uluslararası moda markalarının klasikten casual giyime, dış giyimden gece elbiselerine uzanan geniş ürün seçkisinin yanı sıra Academia’nın en yeni tasarımlarını da Beymen dostlarıyla buluşturuyor. 

Sanatçı Murat Palta’nın Beymen Galataport’un Boğaz’a nazır konumundan esinlenerek esprili bir yaklaşım ve modern minyatür tekniğiyle mağazaya özel çalıştığı, lombozları andıran üçlü eseri bu katta yer alıyor. 

Sıcak toprak tonlarının öne çıktığı katın dekorasyonunda Sebastian Herkner tasarımı kanepe, Gallotti & Radice tasarımı koltuklar, Giotto Stoppino ve Lodovico Acerbis tasarımı orta sehpa dikkat çekiyor. 

Beymen Galataport İkinci Kat

Erkek Hazır Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

Metal tonlarının ağırlıkta olduğu, maskülen ve sofistike bir atmosfere sahip Beymen Galataport Erkek katının özel tasarım mobilyaları arasında Tokujin Yoshioka ve Charles Pollock tasarımı koltuklar, Antonio Citterio tasarımı kanepe, Eileen Gray imzalı yan sehpa, Nipa Doshi & Jonathan Levien ve Verner Panton tasarımı sandalyeler yer alıyor.

Academia sezon koleksiyonunun sergilendiği bu katta Balenciaga, Celine, Bottega Veneta, Fendi, Givenchy ve Valentino gibi lüks modaevlerinin hazır giyim koleksiyonları; sokak giyiminden ve farklı yaşam stillerinden ilham alan Amiri, Rhude, Off-White, Vetements, Palm Angels, Kenzo, Acne, Casablanca, Marine Serre, Helmut Lang  gibi çağdaş moda markalarının ve dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan en yeni erkek ayakkabı, çanta ve aksesuar seçkisi Beymen misafirleriyle buluşuyor. 

BEYMEN Galataport B1 Katı

Beymen Privé VIP Alanı

Kişiye özel yaklaşımı odağına alan çağdaş lüks anlayışıyla hayata geçen alışveriş konsepti Beymen Privé’nin Kişisel Stil Danışmanlığı gibi özel servislerine ayrılan VIP alanı, Beymen Galataport’ta ayrıcalıklı alışverişin çıtasını bir üst seviyeye taşıyor. Mağazanın B1 katındaki alan, sanatçı Yadigar Ataklı’nın Beymen Galataport’un mimari konseptinden ilhamla tasarladığı vitray çalışma ve sanatçı Göksu Gül’ün doğayı betimlediği eserinin yer aldığı sofistike girişiyle ilk andan itibaren farkını ortaya koyuyor. 

Dünyaca ünlü isimlerin özel tasarım mobilyalarının yer aldığı alanda, Jaime Hayon imzalı Akdeniz Barok tarzdaki kanepe ve Sebastian Herkner’in dairesel hatlı koltuğuna, Luca Nichetto’nun yeşil Murano cam ayaklı sehpası ve yine Herkner’in geleneksel üfleme tekniğiyle üretilmiş sarı cam tabanlı, pirinç çerçeveli sehpası eşlik ediyor. Giotto Stoppino ve Lodovico Acerbis tasarımı konsol ise alana hâkim olan mürdüm tonlarına uyumuyla dikkat çekiyor. 

Yorumlar (0)
14
açık
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:36
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:25
Yatsı 22:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@