banner101

KRALİÇE GÜZELLİK UĞRUNA BÖBREĞİNDEN OLDU

Yıllar içinde sindirim sisteminde sorunlar yaşamaya başlayan Santiago, geçtiğimiz aylarda bir doktor kontrolünde böbrek yetmezliği teşhisi konulduğunu söyledi.

KRALİÇE GÜZELLİK UĞRUNA BÖBREĞİNDEN OLDU

28 yaşındaki Bea Rose Santiago ülkesini 2013 yılında temsil ettiği yarışmada birinci oldu. Yarışma öncesi ve sonrasında formunu koruyabilmek için çok çaba harcadığını belirten Santiago, sıkı diyet ve sporun yanında takviye ilaçlar ile besin tozlarından kullandığını söyledi.
28 yaşındaki Filipin eski güzelinin hayatının kurtulması böbrek nakline bağlı. Yaptığı yoğun 'spor hayatı ve dengesiz beslenme' nedeniyle kronik böbrek yetersizliği teşhisi ile karşı karşıya kalan Bea Rose Santiago son 3 buçuk ayını diyaliz makinesine bağlı olarak geçiriyor ancak durumu önemli ölçüde kötüye gidiyor. Yani hemen bir nakile ihtiyacı var.
2013 yılında 66 kişiyi geride bırakarak birinci olan Bea Rose ilk başlarda hastalığını kabullenmemiş ancak yapılan incelemeler sonucu durumunun tahmin ettiğinden daha kötü olduğunu anlamış.


FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYOR
Şimdi 'potansiyel canlı bağışçılar' ile tanışmak için Kanada'ya yerleşen genç kadın içinde bulunduğu durumu instagram hesabında şöyle anlatıyor: ''Böbrek yetmezliği yaşıyorum. Şu an diyaliz makinesine bağlı yaşıyorum, ancak doktorlar durumumun kötüye gittiğini söylüyor. Hayat kurtaran bir nakle ihtiyacım var. 28 yaşındayım ve şu an göğsümde iki kateterle birlikte yaşıyorum. Zayıflık ve daha güzel görünmek için antrenmanımın yoğunluğunu arttırdım ve egzersiz öncesi takviyeler aldım. Bu tozlar böbrek fonksiyonlarını bozabilecek yüksek düzeyde keratin içeriyormuş. Zayıflığı kendine takıntı yapan ve daha güzel görünmek için çaba sarf eden kadınlara farkındalık oluşturmak istiyorum.''dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87