banner101

ÜNLÜ İSİMLER MUTLU İNSAN ZİHİN RUH VE BEDEN FESTİVALİ'NDE BULUŞTU

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali mutluluk için kapılarını bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde açtı.

ÜNLÜ İSİMLER MUTLU İNSAN ZİHİN RUH VE BEDEN FESTİVALİ'NDE BULUŞTU

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali mutluluk için kapılarını bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde açtı.

Mutlu İnsan Festivali’nin açılış etkinliği “Mutlu Kadın – Mutlu Dünya” paneliydi. Moderatörlüğünü Ahu Özyurt’un gerçekleştirdiği panel; Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, Dr. Özlem Cankurtaran, profesyonel dalgıç ve fotoğrafçı Ayşegül Dinçkök ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen’in katılımı ile düzenlendi. Panelin sonundaki Dervish in Progress gösterisinde ise dansçıların kat kat giydikleri kostümlerini üzerilerinden çıkartarak yaptıkları önyargılardan arınma dönüş gösterisi izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Panelin açılış konuşması, Mutlu İnsan Platformu’nun Kurucusu ve Festival Organizatörü Gülferi Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Mutluluk – beyin ilişkisini anlatan Yıldırım, mutluluğun temellerinin çocukluk çağlarından itibaren atılmaya başlandığını vurgulayarak, çocuk ile anne arasındaki bağın önemine dikkat çekti.

ÜNLÜ İSİMLER FESTİVALDE ZİYARETÇİLER İLE BULUŞTU

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali, ünlü isimleri ağırladı. Festivalin ilk günü; oyuncu Şebnem Özinal “Sanat, Oyun, Duygu ve Drama”, bütünsel sağlık ve ayurveda uzmanı Ebru Şinik “Genleriniz Kaderiniz Değildir” başlıklı sunumları ile festivalde katılımcılar ile bir araya geldi.

"BEYNİMİZ TEMBEL BİR ORGAN"

Oyuncu Şebnem Özinal, sinirbilimin yalnızca beynin maddesel yapısı ile ilgilenmediğini belirterek, “Beynimiz çok tembel bir organ. Hep rutine alışkın; ama bunu geliştirmek elimizde” dedi. Alışkanlıkların değiştirilmesinde 21 günün önemini vurgulayan Özinal, geçmiş ve gelecekteki deneyimleri teatral düzlemde katılımcılarla birlikte değerlendirdi.

DİYET SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli, katılımcılara 2019 sağlıklı beslenme trendlerinden bahsederken, atlanmaması gereken ana kuralları vurguladı.

Kümeli sağlıklı beslenmede ana kuralları şöyle özetledi: “Diyetinizin sürdürülebilir ve hayatınıza adapte edilebilir olmasının yanı sıra, çeşitlilik göstermesi çok önemli. Sosyal medya etkisi ile popülerleşen diyetler, herkes için uygun olmayabilir; burada önemli olan, kişiye özel sağlıklı beslenme şeklinin oluşturulmasıdır.”

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali’nin diğer günlerinde ise; fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, Uzm. Dr. Ender Saraç, oyuncu Altan Gördüm, oyuncu Asuman Dabak, oyuncu Murat Aygen, Makyaj Sanatçısı Rıfat Yüzüak ve daha birçok isim katılımcılarla buluşacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87