banner101

ERGİ KOLEKSİYONU'NA "SESSİZ" MÜZAYEDE

Ergi koleksiyonu, sessiz müzayede başladı. Cemiyetin ünlü isimleri katıldı.

Gül Ergi, Raffi Portakal ve Maya Portakal‘ın ortaklaşa düzenlediği müzayedede Seyfi Toray, Feyhaman Duran,Şeref Akdik, Celal Uzel, İsmail Altınok, Eşref Üren, “Beyrutlu” Ali Cemal ve Fahrettin Arkunlar gibi sanatçıların eserleri açık artırmaya çıkarıldı.

"ANNEMİN PORTRESİ SERGİNİN TEK PAHA BİÇİLMEZ TABLOSU"

Türk Resim Sanatı'nda, portre sanatının ilk ve en önemli temsilcisi Feyhaman Duran'ın, Anadolu Hisarı'ndaki ünlü yalısında mavi dantel nişan kıyafeti ile resmedilmiş Nebahat Ergi tablosuna dikkat çeken Gül Ergi, "annemin portresi serginin tek paha biçilmez tablosu" diye söyledi.

8 Aralık 2018‘de sona ederecek “sessiz müzayede” için düzenlenen davete aralarında Feryal Gülman,Sevim Uyar,Berrin Zorlu,Kardelen Acar,Elif İnci Aras,Nurhan Tarman,Sevil Hansen,Elif Ece Uzun,Berrak Tüzünataç,Pelin Batu,bu ünlü koleksiyonu görmek için Portakal sanat Evine geldiler. bulunduğu çok sayıda sanatsever ve koleksiyoner katıldı. “Sessiz Müzayede“lerde eserler sergilendikleri sürece teklif vermeye açık oluyorlar. Eserleri inceleyen bir sanatsever, hem daha önce teklif edilen rakamları öğrenebiliyor hem de kendisi teklif verebiliyor. Eser, sergilenme sonunda verilmiş olan son teklifte kalıyor.

GENÇ YETENEKLERE DESTEK VERİLECEK 

Eserlerinin satışı için konuşan Gül Ergi, “Müzayede gelirinin bir kısmı ile genç yeteneklere, resim ve heykel öğrencilerine de eğitim desteği vereceğim için de çok mutluyum” diye söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87