Elgiz Müzesi kuruluşunun 20. Yılında ‘Gelecek Zaman’ adlı 13. Teras sergisinin açılışını önceki hafta sanatsever ve koleksiyonerlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Elgiz Müzesi kuruluşunun 20. Yılında ‘Gelecek Zaman’ adlı 13. Teras sergisinin açılışını önceki hafta sanatsever ve koleksiyonerlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Akile Gürsoy: Celal Bayar adını yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum Akile Gürsoy: Celal Bayar adını yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum

CAN - SEVDA ELGİZ 

Sevda Can Elgiz çiftinin ev sahipliğinde yapılan seginin açılış kokteyli pandemi kurallarına uyularak ünlü konuklarda yeraldı.

BERRAK - NEZİH BARUT

Ülkemizde ender rastlanan sanat etkinliklerden biri olan açık hava heykel sergisinde, genç sanatçılar farklı anlatımlar ve farklı materyaller ile müzenin iki bin metrekarelik, heykel sergileri için kullanıma açılan terasında bir araya geldi.

BERRİN YOLERİ

Sergiye 113 sanatçı 144 yapıtla başvurdu ve 48 heykel sergilenmek üzere, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur ve Can Elgiz’den oluşan danışma kurulunun değerlendirmesinden geçerek seçildi. Nilüfer Ergin’in sergi metninde belirttiği gibi bu yılın kavramsal çerçevesi “Gelecek Zaman” bir anlamıyla Teras fikrinin içinde gizli olarak hep beklemişti.

LEYLA ALATON

Sanatçının yenilikçi ve dönüştürücü bakış açısının, özgür olma isteğinin, değiştirici gücünün yarına, geleceğe dair öngörüleri bu sergide buluşmuş oldu. Sanatçının, yaşamı dönüştürme, geçmişi ve şimdiyi eleştirel bir bakış açısıyla değerlendirme çabası, sanatı hep devinim içinde tutmuştur.

AYŞECAN ÖZYEĞİN OKTAY

Sanatın izleyiciyle kurduğu ilişkiyi de derinden etkileyen bu durum, sanatın hayal kurduran ve geleceği tasavvur etmeye yönelten ekseni, insana düşünme dünyasının kapılarını aralar. Gelecek Zaman’a umutla bakabilmemiz için sanatçıların dönüştürücü bakış açısına, hayal gücüne yeniden ihtiyacımız var ve bu sergi Teras’dan geleceğe bakıyor.

REVNA DEMİRÖREN-DALİA GARİH

“Gelecek Zaman” Sergisi, Elgiz Müzesi’nde pandemi kurallarına uygun şekilde ve açık havada 12 Temmuz- 23 Ekim, 2021 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.