"Karanlık Madde" filmi ilklere imza atmaya devam ediyor...

‘‘KARANLIK MADDE’’ filmi ilklere imza atmaya devam ediyor. Film gala gecesinde misafirlerini kamp alanı yaratarak, büyük bir prodüksiyon ile karşıladı. Sinema salonuna, dünyanın deniz seviyesi üzerindeki en yüksek dağı Everest’e, son tırmanıştan önce kurulan, zorlu hava şartlarına uygun, 2.10 metre boyunda  ki çadır kuruldu. 

OĞULCAN ENGİN

Ateş, çadır, özel ses, ışık ve görüntü efektleri kullanılarak, tüm kamp malzemeleriyle misafirlere kamp atmosferi yaşatıldı. İlk kez bir gala organizasyonunda misafirler topuklu ayakkabı, gece kıyafetleriyle değil kamp kıyafetleriyle katıldılar. 

ÇİÇEK GÜNEY

BİR İLK DAHA! GALAYA MİSAFİRLER TOPUKLU AYAKKABI, GECE ELBİSELERİYLE DEĞİL KAMP KIYAFETLERİYLE KATILDILAR...

Misafirler fuaye alanında beklerken ışıklar birden kapatıldı. Herkes şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken el fenerlerinin yakılması anons edildi.

HANDE CAN 

Kurulan kamp alanında oyuncular yerini aldı, Aladağlar’da çekilen kamp sahnesinin birebir aynısını filme girmeden önce yaşayan seyirci büyük şok yaşadı.

ERDEM YILMAZTÜRK - OZHUN OLGAR

Etkileyici geceden misafirler farklı bir deneyim yaşayarak ayrıldı.

TÜRÜNÜN TEK ÖRNEĞİ, SIRADIŞI FİLM ‘‘KARANLIK MADDE’’ 3 HAZİRAN’DA VİZYONDA...

KADRİYE - ORKUN - GÜVEN OLGAR

SEYİRCİYE BÜYÜK ŞOK! BÜYÜK SÜRPRİZ!

Gizem, macera ve heyecanı iliklerinizde hissettirecek, cin, şeytan, peri ve katil olmadan hikayeleştirilen, türü nedeniyle Türkiye”de ilk olma özelliği taşıyan, Macera-Gerilim filmi ‘‘Karanlık Madde’’ sadece kendine has olaylar örgüsüyle seyirciye farklı bir deneyim vadediyor...

Yapımcılığını 2Bros.Productions yaptığı, senaryosunu Pouyan Asgari’nin yazdığı, yönetmenliğini İman Tahsin’in üstlendiği, Türk sinemasında kendi kategorisinde ilk olma özelliği taşıyan film ‘‘Karanlık Madde’’ nin başrollerini Ahmet Yıldırım, Nihan Aşçı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar paylaşıyor.

BANU GÖKYAR

Tamamı doğada geçen macera-gerilim türündeki ‘‘Karanlık Madde’’ senaryosu, oyuncu seçimi, kategorisi, çekim lokasyonu, müzikleri, üslubu ve özellikle de görüntü yönetmenliği ile neredeyse her alanda sıra dışı olmayı başarmış farklı bir film olma özelliği taşıyor. 

2022 MTV Film & TV Ödülleri adayları açıklandı!.. 2022 MTV Film & TV Ödülleri adayları açıklandı!..

Filmin yönetmeni İman Tahsin, ‘’Seyredenin her sahneden sonra yanındakine dönüp ‘ne oldu şimdi?‘ diye sorduğu ve heyecanlandığı, paralel evrenler ve kuantum fiziği öğelerine sıkça göndermeler yaptığımız bir film yaptık’’ dedi.

DİLAN TANBUROĞLU - SERTAÇ TAŞDELEN

TESTERE SESLERİYLE FİLM MÜZİĞİ; 

Filmi sıradışı bulan İranlı besteci ve müzisyen Kamyar Behbahani, metal testereleri keman yayı ile kullanarak özel sesler tasarladı. 

ÖZGE SAYMAN - SABAHAT SAVGU

NASA KAYNAKLI FİLM!

Film ismini kuantum fiziğinin en önemli terimlerinden biri olan ‘Karanlık Madde’den alıyor. Gözle görülmeyen ve elle tutulamayan ama varlığını hissettiğimiz madde türünü NASA “KARANLIK MADDE” olarak tanımlanıyor. 

PINAR - İLKER ULUDAĞ

FİLMİN KONUSU: 

Yıllar öncesinde yaşanan bir olay bir grup maceraperest arkadaşı kamp gezisinde buluşturur. Doğa Rehberi Mert’in liderliğindeki ekip ‘‘Cehennem Çukuru’’ adı verilen doğa harikası bir bölgeye doğru yola çıkar. Başkarakterimiz Can içinde bulunduğu ruh hali ve gördüğü sanrılar yüzünden grup içinde bu yolculuğa hevesi olmayan tek isimdir. Yolculuk sırasında bölge hakkında anlatılan şehir efsaneleri ve yaşadıkları bazı garip olaylarla gezi esrarengiz bir hal alır. Can’ın artan sanrıları, diğer karakterlerdeki ani duygusal değişiklikler ve bölgede tüm nesnelere etki eden bir gücün varlığı grubun üzerinde etkisini göstermeye başlar. Mistik ve psikolojik faktörlerin her bireye farklı etki ettiği bu ortamda kahramanlarımız için çözüm pek kolay gözükmemektedir.

ZEYNEP ÜNEL

FİLMİN KÜNYESİ :

Filmin Türü:            Macera Gerilim
Yönetmen:              İman TAHSİN

Senaryo:                  Pouyan Asgarı

Müzik :                     Kamyar Behbahani
Oyuncular:              Ahmet Yıldırım, Nihan Aşçı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar
Vizyon Tarihi:          3 Haziran 2022
Süre:                        90 dakika
Türkiye dağıtım:      CGV Mars
Yapımcı:                   2Bros. Productions
Yapım yılı:                2021
Ülke:                         Türkiye

OYUNCULAR VE KAREKTERLERİ;

Ahmet Yıldırım                    (Can)

Nihan Aşıcı                          (Lara)

Orkun Olgar                         (Aksel) 

Ahmet Pınar                         (Tayfun) 

Dilek Serbest                        (Anita) 

Enise Kurbaş                        (Selin) 

Babur Vatansever                 (Mert) 

Onur Mahir                            (Alper) 

Nil Makaracı                          (Lidya) 

Cüneyt Gazioğlu                    (Levi)

FUNDA DÜŞGÖR