Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti. Steinmaier ile İmamoğlu, 63 yıl önce Almanya'ya göçün başladığı Sirkeci Garı'nda bir araya geldi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 63 yıl önce Almanya'ya iş gücü göçünün başladığı yer olan Fatih'teki Sirkeci Tren Garı'nda İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. İmamoğlu ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın tarafından kapıda karşılanan Steinmeier'a Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht de eşlik etti. Steinmeier ile İmamoğlu tarihi Orient Express Lokantası'nda basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

İrlanda Başbakanı Simon Harris: "Filistin’i devlet olarak tanıyoruz" İrlanda Başbakanı Simon Harris: "Filistin’i devlet olarak tanıyoruz"

Toplantının ardından Steinmeier, İmamoğlu ve İstanbul Valisi Davut Gül, Demiryolu Müzesi'ni ziyaret etti. Heyete müzeyi ünlü tarihçi İlber Ortaylı gezdirdi. Steinmeier ardından "Almanya'ya Türk İşçilerin Göçü" temalı sergi ile Türk kadın işçiler ve onların müziklerini konu alan "Gurbette Hasret" sergisini ziyaret etti.

Editör: Admin Admin