Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Filistin’in Dışişleri Bakanlarının bugün Ürdün’ün başkenti Amman’da bir araya geleceği ve daha sonra ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşeceği açıklandı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Abu Zeid, bugün yaptığı açıklamada “Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Filistin Dışişleri Bakanları bugün Amman'da buluşuyor... ABD Dışişleri Bakanı'na hiçbir tereddüt ve belirsizliği kabul etmeyen birleşik bir Arap tutumu aktarılacak...

Gazze diplomasisi: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ottava'ya gidecek Gazze diplomasisi: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ottava'ya gidecek

İsrail saldırılarının derhal durdurulması, yardım girişine öncelik verilmesi, yerinden edilmeye hayır denilmesi, işgalin sona erdirilmesi gerekliliği ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulması çözümdür” ifadelerine yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise dün itibariyle İsrail’e gelmiş İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail muhalefet lideri Yair Lapid ve Bakan Benny Gantz ile görüşmüştü.