Uluslararası geliştirme ve ihracat danışmanlığı hizmeti veren ODS Consulting Group CEO’su Arzu Seçkin, “Geliştirdiğimiz kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerle ithalatçı ve ihracatçı şirketlerin zaman ve para kayıplarının önüne geçiyoruz. Tüm bu kazanımlarla risklerini bertaraf etmeyi ve rekabette üstünlük sağlamalarını amaçlıyoruz” dedi. 

ARZU SEÇKİN: "GELİŞTİRDİĞİMİZ STRATEJİLERLE ŞİRKETLERİN ZAMAN VE PARA KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇİYORUZ"

Hizmet modellerini ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiklerini söyleyen Seçkin, “Gümrük işlemleri ve dış ticaret operasyonlarının etkin şekilde yönetilmesi, hem ihracatçı hem de ithalatçı şirketler için çok önemli. İhracatçıların uluslararası pazarlara erişim, maliyet kontrolü, düzenlemelere uyum ve risk yönetimini; ithalatçıların ise ürün temini ve çeşitlendirme, rekabet avantajı, tedarikte güvenilirlik ve maliyet kontrolü açısından tüm süreçleri, optimum düzeyde yürütmesi gerekiyor. Gümrükleme işlemlerinde de mevzuatın yönlendirdiği direktiflere uyumlu hareket etmek, dış ticaret açısından oldukça kritik bir konu” şeklinde konuştu. 

“150 MİLYON DOLARI AŞAN DANIŞMANLIK HİZMETİ VERDİK” 

Konjonktüre uygun stratejik yol haritaları belirlediklerini belirten Seçkin, “Şirketler, dış ticaret ve gümrük işlemlerinde yüksek miktarlarda ceza ödemek, sahip oldukları kolaylıkları kaybetmek, hatta kaçakçılık da dahil olmak üzere birçok suçtan yargılanmak gibi risklerle karşı karşıya kalabiliyor. Dış ticaret ve gümrük operasyonlarının doğru planlanması ve iyileştirilmesi halinde ise ceza ve faiz ödemek söz konusu olmuyor. İzin süreçlerinin uzamasından kaynaklanan bekleme sürelerini de azaltabiliyor. Biz de 15 yıllık deneyimimiz ve uzman danışman kadromuzla, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik özel planlar oluşturuyoruz. Mevcut durumu analiz ediyor, konjonktüre en uygun stratejik yol haritasını belirliyoruz. Bu kapsamda şu ana kadar 300’den fazla müşterimize 150 milyon doları aşan danışmanlık hizmeti verdik” ifadelerine yer verdi.

Bakan Mehmet Şimşek: "Bizden duymadığınız hiçbir habere itibar etmeyiniz" Bakan Mehmet Şimşek: "Bizden duymadığınız hiçbir habere itibar etmeyiniz"

“İHRACATÇILARIN REKABETTE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMALARINI AMAÇLIYORUZ” 

Uygulama süreçlerinin devamlılığını sağladıklarını, dış ticaret ve gümrük işlemlerini daha verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olduklarını ifade eden Seçkin, sözlerini şöyle sonlandırdı: 

“Global rekabet ortamında işletmelerin iş süreçlerinin en yüksek verimle yönetilmesini sağlamak için ihtiyaç duydukları bu hizmeti, gümrük müşavirleriyle ve dış ticaret departmanıyla entegre şekilde sunuyoruz. Dış ticaret sürecinde ödenmesi gereken vergiler, tabi olunan gümrük rejimleri, taşıma yöntemleri, ödeme şekilleri ve finansman süreçleri gibi tüm işlemlerin doğru şekilde planlanması için analiz ve aksiyon çalışmaları yapıyoruz. Geliştirdiğimiz kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerle ithalatçı ve ihracatçı şirketlerin zaman ve para kayıplarının önüne geçiyoruz. Tüm bu kazanımlarla risklerini bertaraf etmeyi ve rekabette üstünlük sağlamalarını amaçlıyoruz.” 

Editör: MURAT ÖZER