banner101

LONDRA'DA BOMBA PANİĞİ

İngiltere'nin başkenti Londra’da iki havalimanı ile bir metro istasyonu yakınında bulunan paketlerde el yapımı patlayıcılar tespit edildi.

LONDRA'DA BOMBA PANİĞİ

İngiltere'nin başkenti Londra’da iki havalimanı ile bir metro istasyonu yakınında bulunan paketlerde el yapımı patlayıcılar tespit edildi. İngiliz medyası, içinde elyapımı patlayıcılar tespit edilen paketlerin “İrlanda’yı Seviyorum” pullarıyla postalandığını duyurdu. 

LONDRA'DAKİ PATLAYICILAR 'İRLANDA'YI SEVİYORUM' PULLARIYLA POSTALANMIŞ

İngiliz metropolitan polisinden yapılan açıklamada, bugün Londra’nın Heathrow ve City havalimanları ile Waterloo metro istasyonu yakınında bulunan 3 pakette el yapımı patlayıcılar tespit edildiği açıklandı. 

İRLANDA VE İNGİLİZ POLİSİNDEN ORTAK OPERASYON

Patlayıcıların bulunduğu paketlerin üzerinde “İrlanda’yı Seviyorum” pulları bulunduğunu belirten İngiliz polisi operasyona İrlanda polisini çağırdı. Paketlerin Dublin’den postalandığı tespit edildi. Londra’daki terörle mücadele soruşturmasını Scotland Yard,  İrlanda polisi  ile birlikte yürütüyor.  

Heathrow havalimanına gönderilen paketin açılır açılmaz alev aldığı ifade edilirken, eş zamanlı olarak Londra’nın en kalabalık istasyonu olan Waterloo ve City Havalimanına gönderilen paketlerinse açılmadığı ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87