Bir Mehmet Ada Öztekin filmi olan “ATATÜRK 1881-1919”un dünya prömiyeri Los Angeles’ta yapıldı. “Hollywood Türk Film ve Drama Günleri”ndeki gösterime Yönetmen Mehmet Ada Öztekin, Yapımcılar Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu, başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli, oyuncu Alican Barlas ve filmin müziklerine imza atan Batu Şener katıldı. 

BATU ŞENER - MEHMET ADA ÖZTEKİN - HAKAN KARAMAHMUTOĞLU - ARAS BULUT İYNEMLİ - ALİCAN BARLAS - SANER AYAR 

Ülkemizde 3 Kasım’da sinemalarda gösterime giren Lanistar Media yapımı “ATATÜRK 1881-1919” 1. Filmin dünya prömiyeri, Los Angeles’taki ikonik Sony Stüdyoları’nda düzenlenen “Hollywood Türk Film ve Drama Günleri” kapsamında yapıldı. 

BATUHAN MUMCU 

“Hollywood Türk Film ve Drama Günleri”, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın katkılarıyla film endüstrisinin merkezi konumundaki Los Angeles’ta 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlendi.

Netflix'in yeni  filmi İstanbul İçin Son Çağrı'nın tanıtım fragmanını paylaştı! Netflix'in yeni filmi İstanbul İçin Son Çağrı'nın tanıtım fragmanını paylaştı!

BEGÜM ŞEN - BARBAROS TAPAN 

Hollywood Türk Film ve Drama Günleri Başkanı Barbaros Tapan, yoğun destek ve katılımdan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken, "Sinemanın evrensel diliyle Hollywood’da Türkiye’mizin eşsiz hikâyelerini anlatıyoruz” dedi.

BEGÜM ŞEN 

“ATATÜRK 1881-1919” filminin Hollywood’daki dünya prömiyerine Yönetmen Mehmet Ada Öztekin, Yapımcılar Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu, başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli, oyuncu Alican Barlas ve filmin müziklerine imza atan Batu Şener katıldı.

ENGİN ALTUN  DÜZYATAN 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına ithaf edilen açılış gecesinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu, Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum ile Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz da yer aldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anan Dr. Batuhan Mumcu, Atatürk filminin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik etti.  

EBRU ŞAHİN 

“Cumhuriyetin 100. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğini canlandırmak çok heyecan verici” diyen Aras Bulut İynemli, bütün ekibin her zaman O’na layık olma arzusuyla çalıştığını belirtti. 

MERYEM UZERLİ - BARBAROS TAPAN 

“Mutlu ve gururluyuz!” vurgusu yapan ATATÜRK filminin yapımcısı Saner Ayar duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Biz bu yola millî mücadelemize yakışır, dünya standartlarında bir eseri Türkiye’ye kazandırma hayaliyle yola çıktık. Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu hayali gerçekleştirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Bildiğiniz gibi ‘ATATÜRK’ film; İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda, tüm Balkan ülkeleri, Azerbaycan, Kazakistan, bütün Orta Doğu bölgesinin de içinde olduğu 30’dan fazla ülkede sinemalarda vizyona girecek.  Bu talep bizi çok memnun ediyor.”

ARAS BULUT İYNEMLİ - BARBAROS TAPAN 

Hazırlığı 1,5 yıl, çekimleri yaklaşık 4,5 ay süren “ATATÜRK 1881-1919” sinemada iki film olarak yayınlanacak. “ATATÜRK 1881-1919” 1. Film, TV’deki 75 dakikalık özel yayının ardından 3 Kasım’da 132 dakika uzunluğundaki sinema versiyonuyla izleyiciyle buluştu. İkinci film 5 Ocak’ta sinemada izleyicisiyle buluşacak.