Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin yapılan paylaşımda, "Bakanımız Hakan Fidan, Sofya'da Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev tarafından kabul edildi" denildi. 

BULGARİSTAN ULUSAL MECLİSİ'NDE

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan'daki temaslarını sürdürüyor.

HAKAN FİDAN - ROSEN JELYAZKOV - KİRİL PETKOV - BOYKO BORİSOV 

Bakan Fidan, Almanya'da Yunanistan Dışişleri Bakanı Gerapetritis ile görüştü Bakan Fidan, Almanya'da Yunanistan Dışişleri Bakanı Gerapetritis ile görüştü

Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bakanımız Hakan Fidan, Bulgaristan Ulusal Meclisi'nde Meclis Başkanı Rosen Jelyazkov, Dış Politika Komisyonu Başkanı Boyko Borisov, Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Delyan Peevski ve Grup üyeleri, Değişime Devam Partisi Eş Başkanı Kiril Petkov ile görüştü" denildi. 

ROMANYA'YA GEÇTİ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan'daki temaslarını tamamlamasının ardından Romanya'nın başkenti Bükreş'e geçti. Dışişleri Bakanı Fidan, yarın Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu ile görüşecek. Bakan Fidan, Romanya'da Senato Başkanı Nicolae Ciucă ve Başbakan Marcel Ciolacu ile de bir araya gelecek. Fidan'ın yarınki görüşmelerinde, Romanya ile ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve küresel gelişmeler de ele alınacak.

Bakan Fidan, Romanya öncesinde, resmi ziyaret kapsamında Arnavutluk ve Bulgaristan'da temaslarda bulunmuştu.

Editör: MURAT ÖZER