Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

DIŞİŞLERİ BAKANI HAKAN FİDAN, BM ORTADOĞU BARIŞ SÜRECİ ÖZEL KOORDİNATÖRÜ TOR WENNESLAND İLE 'GAZZE'DEKİ GELİŞMELERİ GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğini ziyaret etti... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğini ziyaret etti...

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Gazze’deki insanlık dramının ele alındığı görüşmede Bakan Fidan, yaşananların iki devletli çözümü hayata geçirmenin şart olduğunu vurguladı. Bakan Fidan, Filistin meselelerinin çözümünün, BM kararları ve kabul edilen uluslararası parametreler çerçevesinde mümkün olabileceğini hatırlatarak, "Acilen tam ateşkes sağlanmalı. Akabinde de kalıcı ve adil bir barışın tesisi için harekete geçilmeli” dedi.

Yaşanan insani trajedinin kabul edilemez olduğuna dikkati çeken Bakan Fidan’ın, Gazze’ye insani yardımların kesintisiz biçimde ulaştırılması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini belirttiği öğrenildi.

Bakan Fidan, Özel Koordinatör Wennesland ile yaptığı görüşmede, İslam İşbirliği Teşkilatı - Arap Ligi Zirvesinde alınan kararların takipçisi olacaklarını da vurguladı. (DHA)