Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Körfez ziyaretimizin son durağı olan Riyad’da 2 gün boyunca yatırımcılarla oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik" dedi.



Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Körfez ziyaretlerinin son durağı olan Riyad’da 2 gün boyunca yatırımcılarla verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

"RİYAD'DA YATIRIMCILARLA VERİMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİK"

Şimşek, "Bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'The New Compass' temalı 'Future Investment Initiative' toplantıları kapsamında gerçekleştirilen 'Balancing the Meaning of Finance' panelinde Türkiye ekonomisini ve programımızı anlattık.

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Sayın Mohammed Al-Jadaan ile kamu maliyesi ve vergilendirme reformları, maliye politikalarıyla bağlantılı iklim değişikliği, kamu özel iş birlikleri, ulusal mali politikaları, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, uluslararası koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi konularını içeren 'Mali Alanda İş Birliği Mutabakat Zaptı'na imza attık.

TÜİK: "Eğitim harcamaları yüzde 69,3 arttı" TÜİK: "Eğitim harcamaları yüzde 69,3 arttı"

Ayrıca Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Sayın Halid El-Falih ile görüşmemizde iki ülke arasındaki potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirdik" ifadelerini kullandı. (DHA)