Mustafa Kemal Atatürk-2023 Tatbikatı kapsamında Azerbaycan’da bulunan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Tacikistan Savunma Bakanı Korgeneral Şerali Mirzo, Kazakistan Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Xusainov Marat Rahimoviç ve Azerbaycan Genelkurmay Başkanı General Polkovnik Kerim Veliyev ile tatbikatı takip etti.

Tatbikatın ‘Seçkin Gözlemci Günü’ne katılan Bakanlar ve Komutanlar ilk olarak tatbikatın senaryosuna ilişkin brifing aldı. Brifing sonrası tatbikatı takip eden Bakan Güler ve diğer Bakanlar, tatbikat sonunda görevli personeli tebrik etti. Telsizden komandolara seslenen Bakan Yaşar Güler, "1-2 saatlik sürede bugünkü modern harbin gereklerini her şeyiyle yerine getirdiğinizi görmekten büyük bir memnuniyet duyduk ve hepinizle gurur duyuyoruz. Başarılar diliyorum, hepinizi gözlerinizden öpüyorum" dedi.

Katar Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama... Katar Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama...

Bakan Yaşar Güler ve diğer Bakanlar, tatbikatta kullanılan silah teknolojilerini de inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yaşar Güler, tatbikatta başarı gösteren personeli de kutladı. Kısa bir konuşma yapan Bakan Güler, "Bugün Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte çok önemli bir tatbikatın icrasını seyrettik. Bu tatbikatın bu yılki önemini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bu tatbikatı bu yıl iki defa yapıyoruz: Birincisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutluyoruz. İkincisi de büyük liderimiz Haydar Aliyev'in doğumunun yüzüncü yılı olması nedeniyle bu tatbikatı bu yıl büyük bir gururla iki defa icra ediyoruz. Hepinizi izledik, hepinizle büyük gurur duyduk. Allah hepinizi korusun, sizlere başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.