Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapan Cinemaximum, sinemaseverleri 29 Temmuz Cuma günü vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra DC Süper Evciller Takımı (DC League of Super-Pets), Buluttaki Gölge (Shadow in the Cloud), Bir Türk Masalı, Mini Fenomen, Vesvese: Cin Fısıltısı, Hawar 2, Akıl Bozan, Afetname ve Piyano filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. 

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Aksiyondan animasyona, komediden gerilime ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak. DC Süper Evciller Takımı (DC League of Super-Pets), Buluttaki Gölge (Shadow in the Cloud), Bir Türk Masalı, Mini Fenomen, Vesvese: Cin Fısıltısı, Hawar 2, Akıl Bozan, Afetname ve Piyano filmlerinin vizyona gireceği 29 Temmuz Cuma gününün vizyon programı ve detayları cinemamaximum.com.tr üzerinden takip edilebiliyor.

29 TEMMUZ CUMA GÜNÜ VİZYONUN ÖNE ÇIKANLAR

  • Warner Bros. yapımı merakla beklenen animasyon filmi DC Süper Evciller Takımı (DC League of Super-Pets), Süper Köpek Krypto ve Superman’ın maceralarını anlatıyor. Film, Superman ve Adalet Birliği’nin diğer üyelerinin kaçırılması üzerine Krypto’nun barınakta yaşayan bir sokak çetesini süper kahramanları kurtarmak için kendisiyle aynı takımda yer almaya ikna etmesi ve başlarından geçen aksiyon dolu macerayı konu ediniyor. 

  • Roseanne Liang’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Buluttaki Gölge (Shadow in the Cloud), izleyicileri savaş, aksiyon ve korku dolu bir serüvene çıkartıyor. Film, yanında çok gizli belgelerle birlikte B-17 bombardıman uçağının mürettebatına katılan Yüzbaşı Maude Garrett’in başından geçenleri konu ediniyor. Gölgelerde saklanan şeytani bir şeyin uçağın kalbine saldırması ve mürettebatın Maude’nin hareketlerini test etmesi aksiyonu daha da artırmayı başarıyor. 

  • Komedi tutkunlarının keyifle izleyeceği fantastik bir aile filmi olan Bir Türk Masalı, Toprak Sergen yönetmenliğinde İclal Aydın, Leya Kırşan, Aslı İnandık, Amine Gülşe ve Ahmet Mekin oyuncu kadrosuyla vizyona giriyor. Filmde Yiğit'in Peri Kız'a aşkı için "Aydınlık" ile "Karanlık" tarafın oyununa dahil olduğu fantastik bir hikâye anlatılıyor. 

  • Umut Erkek’in yönetmen koltuğunda oturduğu Mini Fenomen, 80 dakikalık bir komediyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Film, YouTuber olmaya çalışan bir çocuk ve onun en yakın arkadaşı aynı zamanda menajeri olan kankasının başından geçen ilginç ve trajikomik hikayeleri konu ediniyor.

  • Korku filmi sevenlerin dikkatle izleyeceği Vesvese: Cin Fısıltısı, yaşadığı ve yaşattığı olaylar nedeniyle her geçen gün ailesini daha da zor günlere sürükleyen Doğa’nın hikâyesini anlatıyor. Doğa’nın yaşadığı olayların cin vakalarıyla benzerliği, ailesinin bu konuda önlem almak üzere harekete geçmesine ve sonucunda karşılarına çıkan bambaşka bir gerçekle yüzleşmelerine neden oluyor.

  • Vizyona girecek bir diğer korku filmi olan Hawar 2, çocuk sahibi olmak isteyen Hakan ve Pelin çiftinin, Pelin'in bunun için bir tılsım yaptırması sonrası başlarından geçenleri konu ediniyor.