Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapan Cinemaximum, sinemaseverleri 5 Ağustos Cuma günüvizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Suikast Treni (Bullet Train), Doraemon Filmi: Nobita'nın Küçük Yıldız Savaşları 2021 (Doraemonthe Movie: Nobita'sLittle Star Wars 2021), Çiykinley (The Ogglies), Doğmamış (The Unborn), Afarid, Kızıl Kitap (The Red Book Ritual) ve Sen Şarkılarını Söyle (Inside Llewyn Davis) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor.Aksiyondan animasyona, maceradan gerilime ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak.Suikast Treni (Bullet Train), Doraemon Filmi: Nobita'nın Küçük Yıldız Savaşları 2021 (Doraemonthe Movie: Nobita's Little Star Wars 2021), Çiykinley (The Ogglies), Doğmamış (TheUnborn), Afarid, Kızıl Kitap (The Red BookRitual) ve Sen Şarkılarını Söyle (Inside LlewynDavis) filmlerinin vizyona gireceği5Ağustos Cuma günününvizyon programı ve detayları cinemaximum.com.tr üzerinden takip edilebiliyor.

5 AĞUSTOS CUMA GÜNÜ VİZYONUNUN ÖNE ÇIKANLARI 

  • "Deadpool 2" ve "Fast & FuriousPresents: Hobbs & Shaw" gibi filmlerle adından söz ettirmeyi başaran   DavidLeitch’in yönetmen koltuğunda oturduğu Suikast Treni (Bullet Train), Japonya’da çok satan “Maria Beetle” romanından uyarlanan bir film. Hollywood yıldızları Sandra Bullock ve Brad Pitt'in birlikte rol alacağı ilk film olma özelliği taşıyan Suikast Treni, görevleri için bir hızlı trende bulunan beş ayrı suikastçının hedeflerinin kesiştiğini fark etmeleriyle gelişenleri anlatıyor.

  • Animasyon tutkunlarını ve çocukları yakından ilgilendiren Küçük Yıldız Savaşları 2021 (Doraemonthe Movie: Nobita's Little Star Wars 2021), Japonya imzalı bir yapım. Film; Doraemon, Nobita ve arkadaşlarının, Pirika adlı başka bir gezegenden gelen Papi'ye yardımcı olmalarını konu ediniyor.

  • Sinemaseverleri 85 dakikalık bir serüvene sürükleyecek Çiykinley (The Ogglies), uluslararası çok satan çocuk kitabı serisinden uyarlanmış bir animasyon filmi. Film,kendilerine yeni bir yuva arayanÇiykinley ailesinin gittikçe büyüyen ve tüm köyükokutan devasa çöp yığınına sahip olan Kokuşuk Köy’e gelmesi ve devamında yaşadıkları serüveni konu ediniyor. 

  • TalLazar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu korku filmi Doğmamış (The Unborn), eski bir fabrikada geçen garip, esrarengiz ve açıklanamayan olaylar silsilesini konu ediniyor. Filmde, iki güvenlik görevlisinin fabrikada yaşanan korkunç olaylarla yüzleşmesi anlatılıyor.

  • Yapımcılığını Apah Yapım’ın üstlendiği korku filmi Afarid, Umut Kumral Devecioğlu yönetmenliğinde vizyona giriyor. Filmde, işlettikleri platoda güzel bir akşam organize eden Serkan ve Koray ile arkadaşlarının başından geçen gerilimli olayları anlatılıyor.

  • Korku filmi tutkunlarının ilgisini çekecek Kızıl Kitap (The Red Book Ritual), eskilerden kalma “kızıl kitap” oyununu oynamaya karar veren üç arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Daha önce satan ayinine kurban verilen büyücünün şeytani ruhunun evde serbest kalması olayları karmaşıklaştıracaktır. 

Editör: MURAT ÖZER