banner101

BBCT Muhteşem Partisi ile Yaza Merhaba Dedi

BCCT, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlediği geleneksel “BCCT Yaz Partisi”, diplomatik çevrelerle iş dünyasını bir araya getirdi.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlediği geleneksel “BCCT Yaz Partisi”, diplomatik çevrelerle iş ve sanat dünyasını bir araya getirdi. 

BCCT YAZ PARTİSİ'NDE ÇEVRECİLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ 

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ve BCCT Başkanı Chris Gaunt ev sahipliğinde, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott katılımıyla gerçekleşen davette, iş ve cemiyet hayatının seçkin simaları ile konsolosluk temsilcileri ve İstanbul Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin konukları arasındaydı. 

 İKRAMLARDA PLASTİK MALZEME KULLANILMADI 

BCCT Yaz Partisi’nde, çevre kirliliği ile mücadeleye öncülük eden ve plastik kullanımının azalmasını destekleyen TURMEPA Derneği ile işbirliği içinde, daha az plastik atık oluşmasına özen gösterildi. İkramlar sırasında plastik ürün kullanılmadı. Gelenekselleşen davette yaklaşık sekiz yüz kişilik bir katılım vardı.

BCCT’nin Yaz Partisi konsolosluk bahçesi sekiz yüz kişiye yakın coşkulu kalabalık ile doldu. 

Davet sırasında yaptığı konuşmada Judith Slater, BCCT ile birlikte, Birleşik Krallık şirketlerinin Türkiye pazarında başarılarının artmasına ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin büyümesine katkıda bulunmaya devam etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

BCCT Başkanı Chris Gaunt konuşmasında; BCCT Yaz Partisi’nde her yıl bir sosyal sorumluluk temasına dikkat çekmeye özen gösterdiklerini ifade ederek, bu yıl “Plastik atık kullanımı azaltmaya” dikkat çekmek amacıyla, ikramlar sırasında plastik malzeme kullanılmadığına vurgu yaptı. Ticari yönden Birleşik Krallık ve Türkiye arasında karşılıklı yatırım ve işbirliği fırsatlarının 2019 yılında da olumlu yönde bir seyir gösterdiğini de belirterek, BCCT’nin son dönemde önemli yollar kat ettiğini dile getirdi. Hem kültürel ve sosyal ilişkilerin sürdürülebilir olmasına hem de karşılıklı ülke ticaretine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 

BCCT Yaz Partisi; Arçelik/Beko, Aston Martin Turkey, HSBC, NanoF1X, Tarabya British Schools, Vodafone, SedefGrup, Dyson ve Socar sponsorluğuyla gerçekleşti. Ayrıca Coca Cola Company, Çırağan Palas Kempinski, Marriott Istanbul Şişli, Mövenpick Hotel Istanbul, Musafir Indian Restaurant, Rixos Pera Istanbul, Swissotel The Bosphorus, Hilton İstanbul Bosphorus ve Caffe Vergnano da catering ortağı olarak destek verdiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87