banner101

VAKKO, YENİ YILI "VAKKO SNOW GLOBES" SERGİSİYLE KUTLADI

Farklı disiplinlerden 7 sanatçı ve tasarımcının hayalleriyle tasarlanan Vakko Snow Globes, önceki akşam Vakko Zorlu’da tasarımcıların da katıldığı özel bir davetle kutlandı.

Senenin en heyecanlı zamanlarının habercisi olan Vakko, ünlü sanatçı ve tasarımcıların kar kürelerinde gerçeküstü dünyalar sunduğu “Vakko Snow Globes” sergisini özel bir davetle kutladı.

YİNE YENİ YIL, YENİDEN BİR VAKKO COŞKUSU

Vakko; sanat ve tasarım dünyasının farklı disiplinlerinden gelen yedi ünlü ismin, yılbaşı neşesini ve coşkusunu yansıtan tasarımlarıyla Vakko vitrinlerinde sergilediği ‘Vakko Snow Globes’u renkli bir davetle kutladı.

Farklı disiplinlerden 7 sanatçı ve tasarımcının hayalleriyle tasarlanan Vakko Snow Globes, önceki akşam Vakko Zorlu’da tasarımcıların da katıldığı özel bir davetle kutlandı. Davete ünlü sanatçı ve tasarımcıların da aralarında bulunduğu; Kezban Arca Batıbeki, Tayfun Mumcu, Ayşe Ege, Emir Uras ve Can Hakko, Pia Hakko, Güneş Mutlu, Buket ve Hayrettin Taşdelen, Bedriye-Jeffi Medina, Özlem Güsar gibi isimler katıldı. 

ÜNLÜ SANATÇI VE TASARIMCILARIN HAYALLERİYLE TASARLANAN KAR KÜRELERİ VAKKO VİTRİNLERİNDE BULUŞTU

Sanatçı ve tasarımcıların kar kürelerinde yakaladıkları gerçeküstü dünyalar, Vakko vitrinlerinde keşfedilmeyi bekliyor. Kar küresi tasarımları, masalsı bir anlatımla yılbaşının tatlı telaşını yansıtıyor.

Katılımcılar arasında; İngiliz şapka tasarımcısı Stephen Jones İstinye Park’da, çağdaş sanatçı Kezban Arca Batıbeki Zorlu’da, mimar ve tasarımcı Tayfun Mumcu Suadiye’de, Dice Kayek moda tasarımcıları Ayşe ve Ece Ege İstinye Park’da, mimar, tasarımcı ve sanatçı Emir Uras Kanyon’da, çağdaş sanatçı Blair Chivers Suadiye’de ve video sanatçısı Sırma Doruk Zorlu’da yer alıyor.

Sanatçı ve tasarımcılar Vakko Snow Globes ilham ve yeni yıl dileklerini ise şu sözlerle anlatıyor: 

STEPHEN JONES

 “Türkiye’deki Şapka Devrimi’yle kurulan ve daha sonra Vakko’nun temellerini oluşturacak olan Şen Şapka’nın hikayesi beni çok etkilemişti. 2010 yılında, kendi koleksiyonum ve daha birçok marka için tasarladığım şapkaların yer aldığı “Stephen Jones & The Accent of Fashion” sergimin, dünya turuna İstanbul’da, Vakko Moda Merkezi’nde başlaması benim için çok anlamlı olmuştu. Uzun yıllardan beri süregelen dostluğumuzun devamlılığında, ‘Vakko Snow Globes’ projesi kapsamında yılbaşı ağacı formundaki şapka tasarımımın sergilenmesi benim için büyük bir mutluluk.”
    -

KEZBAN ARCA BATIBEKİ

 “Oyuncaklar hepimizin çocuksu yanlarını hatırlatır. Vakko’nun bu özel ‘Snow Globes’ projesinde yılbaşı ruhunu, çocukluk hissiyle birleştirmek inanılmaz bir duyguydu.”
 

TAYFUN MUMCU

“Vakko Snow Globes projesi aracılığıyla herkesin içindeki yıldızı ortaya çıkaracak, parlak bir yıl geçirmesini dilerim.”

 DICE KAYEK  

“Vakko’nun ‘Snow Globes’ projesi için özel olarak tasarladığımız iki kız kardeş olarak bizi temsil eden bebekler, hayatımıza verdiğimiz özen gibi büyük bir titizlikle işlendi. 2019’un her anının bu bebekler gibi özenle işleneceği bir yıl olmasını diliyoruz.”

EMİR URAS 

“Vakko’nun beni çocukluğuma götüren ‘Snow Globes’ projesine özel olarak sergilediğim obje, yere düşen ilk kar tanesini temsil ediyor ve izleyicilerde, kar yağışının insanda yarattığı tarifsiz hissi uyandırmasını amaçlıyor.” 
 

BLAIR CHIVERS

“Vakko’nun “Snow Globes” projesi için özel olarak tasarladığım kar küresinde yer alan ‘sevgi/yaşam’ ve ‘iş/başarı’ üzerine alıntılar, ikiliklerin birbirini tamamladığı ve hayattaki her şeyde Yin ve Yang enerjileri olduğu düşüncesinden referans alır. Zıt olmak yerine birbirini tamamlayan bu güçler arasındaki denge, ahenkli bir yaşamın sırrıdır.”
 

SIRMA DORUK
    
“Hayallerin, peşinden gidilmesi gerektiğini sembolize eden helikopter böceği; avını büyük bir sabırla bekleyerek niteliklerinden korkmadan cesaretle atağa geçer… Vakko’nun ‘Snow Globes’ projesine özel olarak tasarladığım helikopter böceklerinin izleyicilere, yeni yılda hayallerine ulaşma cesareti kazandırmasını diliyorum.”
    -

#VakkoSnowGlobes

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 03:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87