Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte’de Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ile görüşme gerçekleştirdi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN - KATALIN NOVAK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin Altıncı Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Budapeşte’de Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ile görüşme gerçekleştirdi.

GAZZE'DEKİ İNSANİ DRAM GÖRÜŞÜLDÜ

John Kirby: "Refah’ta henüz büyük çaplı bir operasyonu görmedik" John Kirby: "Refah’ta henüz büyük çaplı bir operasyonu görmedik"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti için bulunduğu Budapeşte’de Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye-Macaristan ikili ilişkileri, küresel ve bölgesel meseleler ile İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin tüm çatışma bölgelerinde sükuneti sağlama amacıyla küresel barışa hizmet eden çalışmalarının devam ettiğini; İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarının bölgesel ve küresel barışın, insan hakları ve uluslararası hukukun korunması için sona erdirilmesi gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Macaristan ilişkilerinin Budapeşte ziyareti sonrası daha da derinleşeceğine inandığını da belirtti" denildi.

Editör: MURAT ÖZER