Deprem Koordinasyon Toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

BM, Haiti’ye çete şiddetine karşı çok uluslu güvenlik gücü gönderiyor... BM, Haiti’ye çete şiddetine karşı çok uluslu güvenlik gücü gönderiyor...

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin etkilerinin azaltılması ve şehirlerin yeniden ihyasına ilişkin Deprem Koordinasyon Toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında ilgili bakanların katılımı ile yapıldı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, deprem bölgesinde devam eden çalışmaları ele aldıklarını bildirerek, "Bu kapsamda; deprem fonları, kalıcı konutların inşa süreci, yerinde dönüşüm, yapılan ve yapılması planlanan konutlara ilişkin altyapı çalışmaları ile bölgedeki sosyal hayata ilişkin projeleri değerlendirdik. Hükümetimizin ve yerel yönetimlerin, önümüzdeki dönemde deprem bölgesindeki temel ihtiyaçların giderilmesi ile bu hizmetlerin finansmanı gibi öncelikli konuları ele aldık. Bir yandan depremzedelerimizin yeni yuvalarının yapımı devam ederken diğer yandan sosyal hayatın ve altyapının da eş zamanlı ve eşgüdüm içerisinde yürütülmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremden etkilenen bölgemizin, tıpkı deprem öncesinde olduğu gibi hem şehircilik anlamında hem de ticaret ve sosyal hayatta eski yapısına kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.