banner101

JACK MA: NAKİTSİZ BİR TOPLUM İSTİYORUM

Ma, Bitcoin ve blockchain (blok zinciri) teknolojisine odaklandığını ve nakitsiz bir toplumun oluşturulması yollarını araştırdırdığını söyledi.

JACK MA: NAKİTSİZ BİR TOPLUM İSTİYORUM

Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve yatırımcı Jack Ma, Bitcoin ve blockchain (blok zinciri) teknolojisine odaklandığını ve nakitsiz bir toplumun oluşturulması yollarını araştırdığını söyledi.

MA, NAKİTSİZ BİR TOPLUM İSTİYORUM

Jack Ma, henüz Bitcoin ve diğer önemli kripto para birimlerinin piyasaya hangi yönde değer katabileceğini araştırdığını fakat blok zinciri teknolojisinin nakitsiz bir toplum için güçlü bir inovasyon olduğunu belirtti.

CCN'DE YER ALAN HABERE GÖRE, JACK MA ŞU ŞEKİLDE KONUŞTU:

“Nakitsiz topluma ve blok zinciri teknolojisiyle ilgileniyorum. Alibaba ve benim işim, dünyayı nakit kullanılmayan bir evreye taşımak çünkü toplumda herkese ihtiyacı olan paranın sağlanması, söz konusu paranın sürdürülebilir ve şeffaf olmasıyla eşitlik oluşturulabileceğine inanıyorum. Yolsuzluktan nefret ediyorum. Benim imkanlarımın sınırlı olması sorun değil ama başka birinin benim imkanlarım üzerinden pis işler yapmasını istemem. Bu yüzden de nakitsiz bir toplum istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87